Sportovně – turistický kurz Hynčice pod Sušinou

Ve dnech 20. – 22. 9. 2023 absolvovala Základní Škola Libina sportovně – turistický kurz pro zájemce z řad žáků 7. – 9. ročníků, kteří splňovali veškeré studijní i kondiční předpoklady.

Ubytovaní bylo zajištěno na horské chatě Sněženka, kde jsme strávili týden lyžařského výcviku již předchozí školní rok. Chata poskytuje nadstandardní podmínky a příjemné zázemí, navíc je umístěna ve skvělé lokalitě a nabízí mnoho služeb v podobě vlastního wellness, bowlingu a společenské místnosti s možností neomezeného využívání. Vyzdvihnout musíme také kuchyni, nabízející mnoho chutných pokrmů.

Náplní kurzu byly nejrůznější sportovní aktivity, zahrnující například volejbal, fotbal, vybíjenou, basketbal a další. V rámci vzdělávací části se mohli žáci dozvědět nejen o základech první pomoci, ale také o orientaci v náročném terénu, práci s mapou a buzolou. V programu nechyběl ani celodenní výšlap na Králický Sněžník, během kterého žáci absolvovali pěší turistiku s převýšením 1300 metrů a překonali vzdálenost 20 kilometrů.

Věříme, že si žáci z kurzu odnesli nová přátelství, spoustu zážitků a nově nabytých zkušeností.

Společně s dalšími pedagogy děkuji všem zúčastněným a již nyní se těšíme na nadcházející ročník.

Mgr. Martin Skoupil.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)