Druháci v Mladoňově

Druháci v Mladoňově

Druháci v Mladoňově

Ve středu 8.11.2023 navštívili žáci druhých tříd se svými pedagogy středisko ekologické výchovy v Mladoňově. V rámci enviromentální výchovy se zúčastnili eko-programu „Podzim volá“. Po milém přivítání se pedagogové střediska Dita a David začali převlékat do kostýmů podzimních plodin, např. brambory, kukuřice, červené řepy nebo jablka. Děti měly za úkol poznat, o jakou plodinu jde, jak se na podzim sklízí a co se z ní dál vyrábí. Dozvěděly se o vitamínech, které jsou důležité pro lidské tělo a kdo chtěl, mohl ochutnat šťávu, připravenou na odšťavňovači, smíchanou z jablka, červené řepy a mrkve. Došlo také na venkovní aktivity. Děti byly rozděleny do družstev a plnily úkoly na podzimní stezce. Za odměnu dostaly kukuřici upraženou na ohni. Po obědě přišla na řadu výtvarná činnost. Žáci si vyrobili z papíru draka, kterého si odnesli domů. Na závěr si společně zazpívali písničku o ježkovi. Celý podzimní program se dětem velmi líbil a už nyní se těší na další návštěvu, která je naplánovaná na jaro 2024.

Žáci a pedagogové II.A a II.B

54321
(0 votes. Average 0 of 5)