Strašidýlkový den

V pondělí 25. 10. se na 1. stupni naší školy konal Strašidýlkový den. Do tříd zasedla různá strašidýlka, netopýrci a lumpíci. Učily samé strašidelné úče. No a co se učilo? Například: počítání netopýrů, černých koček, jak omotat mumii, jak nakreslit ducha, co dát do lektvaru, písničky na zahnání strašidel a skřetů…Na svačinku byli někde pavouci i s pavučinou…

Smyslem této akce bylo připravit dětem učení trochu jinak, ukázat jim, že strašení a strašidla jsou jen jako a patří do pohádek. Děti se seznámily s novými dovednostmi, které se do běžného vyučovacího dne nevejdou. A který žák může říct, že ho ve škole učila netopýrka, čarodějnice nebo lesní žínka? A který učitel může říct, že učil malé kostlivce, kouzelníka, netopýra nebo mumii.