Podzimní festival ptactva

Podzimní festival ptactva

Žáci naší školy tříd 3.A, 6.A, 6.B, 7.A, 7.B se ve dnech 13. a 14. října 2021 zúčastnili krásné podzimní ornitologické akce „Podzimní festival ptactva“, kterou pořádala Vila Doris Šumperk, středisko ekologické výchovy. Akce je každoročně pořádána právě v období migrace ptáků do teplých krajin v blízké krásné přírodní lokalitě Třemešských rybníků u Šumperka.

Žáci tak měli jedinečnou příležitost zúčastnit se této přírodopisné akce.  Viděli ukázku odchytu ptáků do speciálních ptačích sítí, seznámili se s technikou kroužkování a určování ptáků. Zajímavosti se dozvěděli od ornitologa pana Petra Šaje. Měli jsme jedinečnou příležitost seznámit se sýkorou modřinkou, sýkorou koňadrou, pěvuškou modrou, mlynaříkem dlouhoocasým, ledňáčkem, stehlíkem lesním, brhlíkem lesním, kosem obecným. Viděli jsme i ptačí rarity, jako je strakapoud malý a naše nejmenší ptáčky králíčka obecného a střízlíka obecného.  Žáci se naučili během ptačího kvízu rozpoznat 17 našich ptáků. Rovněž si každý třídní kolektiv vyrobil z připravených komponentů dřevěné krmítko, které jsme si donesli do školy. Chlapci třídy 7.A v rámci předmětu Člověk a svět práce krmítka upravili. Střechu pokryli nepromokavou krytinou a z drátku vytvořili závěs. Velký dík za krytinu náleží panu Pelikánovi, který nám krytinu zajistil.   V listopadu s žáky plánujeme zavěšení dvou krmítek do environmentální zahrady školy, další věnujeme žákům do Horní školy a do školní družiny.  
Akce se žákům líbila a hodnotím ji jako přírodopisně přínosnou. Velké dík patří vyučujícím Mgr. Martině Šenkové, Ing. Janě Vitešníkové a asistence pedagoga Lence Majdové, které žáky na této akci doprovázely.

Mgr. Jana Talandová EVVO koordinátorka ZŠ Libina. 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)