Pasování prvňáčků na písaře

Pasování prvňáčků na písaře

Ve středu 19.4.2023 byli žáci prvních tříd slavnostně pasováni na PÍSAŘE. Od začátku školního je v českém jazyce provází král Ota První. Například ve Slabikáři jim ke každému písmenku píše své poselství, které podepíše svým jménem. Proto i pasování na písaře probíhalo v duchu královském. Žáci obdrželi od krále testament se slibem pro budoucí písaře. Po přečtení přistupovali jednotlivě k tabuli, poklekli na připravený polštářek a paní učitelky je poklepáním po obou ramenech pasovaly dlouhým pavím pérkem. Jako dar od krále dostal každý žáček na krk medaili a nové pero Tornádo. Děti pronesli slib, že se budou o svá pera pěkně starat. V průběhu pasování si každý žák vyzkoušel staré psací pero našich babiček, které se muselo namáčet v inkoustu. Tímto starým perem se všichni podepsali na doručený testament. Pro děti to byl příjemný zážitek a s velkou chutí se pustily do psaní ve svých písankách.

Pedagogové 1. tříd

54321
(0 votes. Average 0 of 5)