Okouzleni Bobinou

Ve čtvrtek 27. 4. 2023 jely třídy 2. A a 4. A do Olomouce a navštívily zde Pevnost poznání – muzeum vědy. Mladí vědci si pro nás připravili bonusový program Učíme se s ptáky a netopýry. Průvodce tímto programem dětem naprosto úžasně popsal život netopýrů. Vyvrátil mnoho nepravd, které si o netopýrech lidé myslí. Děti si vyzkoušeli jednoduchým cvičením netopýří stavbu těla a jak netopýři létají. Také se dozvěděly, co je to echolokace a pomocí speciálního přístroje slyšely jaké zvuky netopýři vydávají. Pan učitel dětem představil netopýří holčičku Bobinu, kterou si mohly pohladit a pozorovat i její krmení. Malý savec všechny naprosto okouzlil. Po přednášce si děti mohly prohlédnou celý zbytek interaktivního muzea. Na závěr se konalo planetárium s filmy, které jinde neuvidíte. Byl to opravdu krásně strávený čas.