Malý princ

V úterý 26. 9. 2023 si děti z III. A udělaly „výlet“ do knihovny. Děti navštívily knihovnu naposledy před rekonstrukcí, takže byly nadšené z nového „kabátu“ celé knihovny. Paní knihovnice děti po nové knihovně provedla a vše jim ukázala. A v novém prostředí si třeťáci zahájili novou společnou četbu z knihy Malý princ. Tuto překrásnou knihu napsal francouzský spisovatel Antoine de Saint-Exupéry. Paní knihovnice Lenka děti seznámila s životopisem autora. Děti si tuto knížku přinesly vlastní, nebo jim byla půjčena z knihovny. S paní knihovnicí a paní učitelkou si děti přečetly úvod knihy a pak mohly porovnávat různá vydání, ilustrace i velikost knížek. Na závěr návštěvy si všichni poskládali barevné letadlo, protože pan spisovatel Exupéry byl letcem. Malé prince a letadýlka si třeťáci přenesli do své třídy, kde budou společně kousek po kousku ukrajovat z krásného příběhu.

Mgr. Silvie Pecherová