Kouzelný herbář

Kouzelný herbář

Třída 2. A si ve středu 14. 12. vyjela do Střediska volného času Doris Šumperk. Tam si pro nás šikovní instruktoři připravili poznávání léčivých rostlin, dozvěděli jsme se, jak jsou „obyčejné“ bylinky kolem nás úžasné a kouzelné. Děti už ví, která část bylinky se dá využít a jak. Při odkrývání obřího pexesa se dětem podařilo najít nejen bylinky, ale i krtka, saranče nebo housenku. Součástí programu byla výroba slaných sušenek. Děti si musely vlastnoručně uhníst těsto, nastrouhat do něj sýr, ochutit si ho kouzelnými bylinkami. Sušenky jednoduše natrhaly z těsta a vše se dalo péct do trouby. To vám to vonělo! Každý malý kuchař si domů nesl upečené sušenky a spoustu nových vědomostí o kouzelných bylinkách.

Mgr. Silvie Pecherová, třídní učitelka

54321
(0 votes. Average 0 of 5)