Čtvrťáci ve volební místnosti

V pátek 8. října se tělocvična ve škole proměnila ve volební místnost. Toho využili naši žáci čtvrté třídy a zahráli si tak na volby. Stanovili jsme přesná pravidla a naplánovali jsme průběh našich voleb. Nad vším dohlížela volební komise ve složení paní učitelka Kurucová a paní asistentka Baklíková. Připravili jsme volební lístky. Našim cílem bylo zvolit třídní parlament. Žáci si svého kandidáta napsali na volební lístek za plentou a ten pak vhodili do přenosné urny. V momentě sčítání hlasů nás překvapili pracovníci úřadu, kteří přišli doladit volební místnost na skutečné volby. Nejvíce hlasů obdržel J.O. a stal se předsedou třídy, zástupcem pak J.P. Po dvou hlasech získali M.V. a M.K. Jeden hlas byl neplatný. Pro čtvrťáky byla tato volební hra pěkným zpestřením hodiny vlastivědy.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)