Co se stalo v knihovně?

Co se stalo v knihovně?

V úterý 1. 11. se děti z 2. A vydali společně do knihovny. V nepříjemném počasí nás přivítala útulná knihovna a milá paní knihovnice Lenka. I když je v knihovně knížek opravdu hodně, děti si přinesly své vlastní. Proč? Protože jsme zde v tento den začali číst společnou četbu z knížky Z deníku kocoura Modroočka. Tuto knížku každý žák dostal v první třídě při slavnostním pasování na čtenáře. Patronem pasování byla právě paní knihovnice Lenka Janků. Nejdřív paní Lenka dětem ukázala, jak vypadal pan spisovatel Josef Kolář a paní ilustrátorka Helena Zmatlíková. Pak si každý vyrobil svého kocourka Modroočka. Na závěr si děti přečetly první kapitolu z knížky.

Děkujeme za milé uvedení naší první společné četby. Snad se dětem toto čtení bude líbit a pomůže jim dostat se do krásného světa čtenáře…

54321
(0 votes. Average 0 of 5)