Advent a vánoční čas v Mladoňově

Advent a vánoční čas v Mladoňově

V pondělí 11. prosince se obě první třídy vydaly do Ekologického centra Mladoňov, kde si pro ně místní pedagogové připravili adventní program. Malí prvňáčci se osobně seznámili se sv. Barborou, sv. Mikulášem, sv. Ambrožem a sv. Lucií a dozvěděli se něco o jejich původu a zvycích. Dále si vyrobili vánoční svícen z přírodních materiálů a vyzkoušeli si více i méně známé tradice, jako je lití olova a následné předpovídání budoucnosti, házení botou, krájení jablíčka a pouštění lodiček ze skořápek. Po tak náročném programu si děti pochutnaly na úžasném obědě, který rychle strávily u krátké vánoční pohádky. A na závěr si ještě stihly zatancovat a zahrát jednu běhací hru venku ve sněhu. Už se těšíme na další návštěvu tohoto příjemného místa! 

Mgr. Martina Šenková a Mgr. Naděžda Kalivodová 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)