22.11.2017 - ČEPS CUP ve florbalu

22. listopad 2017 se nesl ve znamení florbalu – v MSC Libina se žáci a žákyně
1. stupně naší ZŠ utkali v okresním kole s hráči a hráčkami z nedalekých škol. Florbalový pohár zaštiťuje Česká florbalové unie a hraje se na menším hřišti systém 3+1 (3 hráči v poli a brankář), hrací čas 1 x 14 minut superhrubý čas (nestopuje se). Fantastickými výkony se naši zástupci a zástupkyně kvalifikovali na krajské finále do Hranic.

Nejprve odehráli svá utkání chlapci, až poté se vrhly do bojů dívky.

Kluci se postupně utkali s Hrabišínem, Novým Malínem a Rohlí.

V prvním zápase to po úvodním oťukávání byla jednoznačná záležitost. Karlovi Dubovému v brance se několika dobrými zákroky podařilo udržet čistý štít. Střelecky exceloval Matyáš Bartoněk. 10:0 (7x M. Bartoněk, M. Kuruc,
R. Sládek, vlastní).

Druhé měření sil, s urostlými hochy z Nového Malína, to vypadalo na těžší záležitost. Opak byl pravdou – naši reprezentanti byli na míčku šikovnější a znovu si s chutí zastříleli – 9:1 (M. Bartoněk 5x, M. Kuruc 2x, R. Sládek,
F. Kappel). „Muž v masce“ K. Dubový znovu na začátku utkání podržel pro tým příznivý stav.

Závěrečné střetnutí s Rohlí už mělo být jen formalitou, což se potvrdilo, i když je třeba pokárat za zvolnění tempa v některých pasážích hry – kluci některé souboje vypouštěli a nehráli naplno. Přesto došlo ke kanonádě – 14:0
(M. Bartoněk a F. Kappel 4x, M. Kuruc a A. Hrabáček 2x, A. Procházka,
R. Sládek). V brance se poprvé v kariéře ocitl Sany Struhár a čistým kontem napodobil svého bratra Semiho, jenž odchytal okresní finále starších chlapců s nulami na kontě.

Hoši splnili předpoklady, hráli týmově a zcela jednoznačně opanovali okresní kolo konané v domácí aréně s plným bodovým ziskem při skóre 33:1.

A do bojů mohla „vlétnout“ děvčata. Soupeřky přijely z různých koutů Šumperska – Rudy
n. Moravou, Hrabišína a Bludova
. Místní halu navštívilo i bedlivé oko Tomáše Čecha, libinského florbalového skauta nadějných dívčích talentů. A že se měl na co dívat – kdybychom tak věděli, jaké to budou nervy…

Úvodní klání s Rudou n. M. bylo jako „na houpačce“ – vedeme 3:2, prohráváme 3:4, 3:5 a do konce mače zhruba 2 minuty. Obrovskou bojovností se ale povede vyrovnat na 5:5! A to není vše – rozhodující úder zasazuje Nella Hamalová soupeřkám zhruba 30 vteřin před koncem zápasu, v době, kdy už rival těžko nachází odpověď. Vydřená výhra 6:5, pro další vývoj tabulky nesmírně důležitá (N. Hamalová 5x, M. Olečková).

N. Hamalová, 3x M. Olečková). Excelovala hlavně Nella Hamalová, autorka neskutečných 11 tref!

Před posledním zápasem s Bludovem bylo jasné, jaké karty máme v rukou. Abychom okresní kolo vyhráli, stačila by i remíze (díky dvoucifernému triumfu s Hrabišínem). Kdo však někdy sportoval, ví, že hrát na nějaký výsledek, nota bene na remízu, jest věcí ošidnou. Zdůrazněno bylo především nenechat hrát 2 nejlepší hráčky Bludova. To se zdařilo a celou dobu jsme tahali za „delší konec provazu“ ke konečnému výsledku 3:2 (N. Hamalová 3x). Speciálně defenzivní činnost bych opravdu vyzdvihnul – naše „plejerky“ pochopily, že pokud nenechají soupeřky střílet přes forhendovou stranu, nebudeme inkasovat. Přidala se i nesmírná bojovnost a velký výsledek byl na světě – plný bodový zisk, jako kluci, při skóre 23:7.

Výkon celého dívčího týmu je třeba postavit na „piedestal“ – N. Hamalová s
M. Olečkovou za střílení branek, ale i poctivé návraty do obrany, J. Strakovou s N. Réblovou za neutuchající zarputilost, která soupeřkám dělala obrovské problémy,
A. Brachtlovou v brankovišti za několik opravdu dobrých zákroků v posledním klání.

14. prosince 2017 v Hranicích čeká chlapce i dívky krajské kolo ČEPS CUPU. Protivníci a sokyně budou o poznání těžší než v okresním kole, přesto se pojedeme porvat o co nejlepší výsledky. Držte nám palce!

Reprezentanti kluci: K. Dubový, S. Struhár, A. Hrabáček, M. Bartoněk, M. Kuruc, A. Procházka, R. Sládek, F. Kappel.

Reprezentantky holky: A. Brachtlová, N. Réblová, J. Straková, M. Olečková, N. Hamalová.

Florbalu zdar!

Mgr. Zdeněk Šenk a Mgr. Václav Crhonek