05.12.2017 - Krajské kolo ve florbale mladších dívek

Po vítězství v okresním kole čekalo na dívky krajské kolo v Přerově. Cesta začala v úterý 5. prosince před sedmou ráno. Ke škole u kostela přijel mikrobus, naložil nás a s menšími problémy po cestě jsme dojeli před sportovní halu, kde se akce konala.

Bylo už rozlosováno, hrál se první zápas a po něm nás čekalo první utkání. Zápas s Němčicemi n. H. se nám vydařil s výsledkem 3 : 0. Další zápas s Českou Vsí měl podobný průběh, měli jsme jej pod kontrolou a skončil naší výhrou 3 : 1. To už holky rozvíjely teorie o postupu do další fáze soutěže. Tyto myšlenky nám ale rychle vzala děvčata ze školy 1. máje Hranice. Ta procházela turnajem docela suverénně, a to potvrdila i v zápase s námi. My jsme si vybrali navíc slabší chvilku a výsledek zápasu byl proto hodně krutý 0 : 6. Nicméně už v této chvíli bylo jasné, že skončíme v tabulce hned za dívkami z Hranic. Poslední zápas s Demlovou Olomouc skončil naší výhrou     7 : 0 a to znamenalo celkové 2. místo v krajském kole.

Holky v první chvíli byly možná zklamané, ale určitě jim dojde, jak velký úspěch to je. Aby žáci naší školy sbírali běžně takováto umístění na krajské úrovni, to se každý den nestává.

Naše úspěšná sestava:

Bára Razsková – Zuzka Kalusová (opět naše nejlepší hráčka), Melánka Skálová, Sára Hühnelová, Martina Piňosová, Bára Šumberová, Verča Kalusová, Niki Urbášková, Terka Přibylová, Terka Trávníčková, Kristýnka Paprskářová.

Opět jako v okresním kole musím děvčata pochválit za vynikající výkony, vzorné vystupování a opravdu výbornou reprezentaci a zviditelnění naší školy. Doufám, že si holky uvědomily, kam je může dovést práce, kterou odváděly na hřišti.

Velice dívkám děkuji za to, co v Přerově předvedly, a co tam dokázaly.

Mgr. Václav Crhonek