01.12.2017 - Mikulášská laťka 12. ročník

Dne 1.12.2017 ve 13 : 00 hodin se uskutečnil v MSC, pod záštitou ZŠ Libina, již dvanáctý ročník soutěže ve skoku vysokém, Mikulášské laťky.

Jako vždy jej zahájil Mikuláš, který přinesl laťku na stojany a úvodním skokem odstartoval sportovní odpoledne.

Následně se dostali na scénu sportovci ve třech kategoriích – II. kat. 4.-5. třída, III. kat. 6.-7. třída a IV. kat. 8.-9. třída a to v celkovém počtu 45 výškařů a výškařek. O správnou atmosféru v hale se starali andělé, kteří pouštěli hudbu a zapisovali výsledky a také fanoušci, zejména pak děti ze školní družiny, které se přišly na soutěž podívat.

Závodníci se snažili, jak jen mohli, aby jejich výkon byl co nejlepší a mohli se tak dostat na stupně vítězů po boku čertů s Mikulášem.

Vyvrcholením celého mikulášského odpoledne byly bezpochyby skoky starších žáků, které nechávaly klidnou pouze laťku na stojanech. Největším hrdinou se nakonec stal žák

8. třídy Roman Tichý, který posledním skokem zdolal laťku ve výšce 163 cm a dal nám tak pozvánku do příštího ročníku, kde bude určitě chtít útočit na rekord Ml.

Rukavice je tedy hozena a já se těším, že se přijdete podívat a povzbudit žáky ZŠ Libina. Závěrem chci poděkovat Mikulášovi, čertům a andělům za pomoc a Vám všem popřát krásné prožití Vánočních svátků.

Výsledky:

II. Kategorie             III. kat.dívky         III. kat.hoši          IV. kat.dívky                  IV. kat.hoši

1.A. Hrabáček          1. B. Hanzlová       1. P. Janoš          1. T. Drábková               1. R. Tichý

2. N. Hamalová         2. T. Trávníčková   2. F. Bartoněk     2. Z. Kalusová                2. T. Kleveta

3. R. Sládek             3. M. Jančíková      3. O. Jirgl            3. N. Baksevanidisová     3. O. Salač

Mgr. Aleš Skála