30.11.2007 - Mikulášská laťka 2. ročník

Dne 30.11.2007 ve 14 : 00 hod.se uskutečnil v kulturním domě, pod záštitou ZŠ Libina, druhý ročník Mikulášské laťky.
         Zahájil jej proslovem  ředitel školy Mgr. Jaroslav Vojáček, po němž přišli na jeviště učitelé a žáci v podobě čertů, andělů a Mikuláše, co by představitelé rolí v krátké čertovské romanci. V hlavních úlohách se ukázali Ing. Roman Hanák jako starý zamilovaný čert Teofil a Mgr. Jitka Kappelová co by nevinná dívenka Anička, která nakonec Teofilovi utrhla rohy a ocas a tím mu vrátila lidskou podobu a zachránila pro žáky ZŠ Libina učitele matematiky a informatiky.
         Následně se dostali na scénu sportovci ve třech kategoriích – II. kat. 4.-5. třída, III. kat. 6.-7. třída a IV. kat. 8.-9. třída a to v celkovém počtu 58 výškařů a výškařek. Úvodním skokem čerta a Mikuláše začalo klání, které postupně přibíralo na obrátkách. Od skoků nejmenších závodníků, kteří se snažili překonat laťku jakýmikoliv způsoby a za  potlesku publika a decibelů reprodukované hudby ze sebe dostávali úplně  všechno, až po starší kategorie, kde se přeskoky laťky měnily v krásné flopy, jimiž hnaly publikum k velkým ovacím a bouřlivému povzbuzování.
         Na parketu se blýskly taneční skupiny – Dance 4ever, Hip – hopové street duo a Star dance, které skvěle vyplnily přestávky mezi skoky jednotlivých kategorií.
         Vyvrcholením celého mikulášského odpoledne byly bezpochyby skoky starších žáků, které nechávaly klidnou pouze laťku na stojanech, jinak všichni v sále skandovali a s napětím sledovali stupňující se představení gladiátorů libinského kolosea. Největším hrdinou se nakonec stal žák 9.B Lukáš Břeň, který posledním skokem zdolal laťku ve výšce 158 cm a překonal tak rekord z 1. ročníku, který držel Vít Kocourek, o 3 cm.
         Rukavice na další ročník Mikulášské laťky je tedy hozena a troufám si říct, že výkony všech sportovců je částečně i zvednuta. Já tam totiž byl, zpíval, řval, tancoval a vlastně i vítězil, neboť radost se vším tím vašim sportovním snažením, je pro mě velkým vítězstvím.

Mgr. Aleš Skála

II. kategorie:         1. Schusser Oldřich, 2. Pavel Němeček, 3, Martin Jančík

III. kategorie dívky:1. Adéla Dubová, 2. Klára Zbořilová, 3. Lada Tvarůžková

III. kategorie hoši:  1. David Čikl, 2. Michal Machač, 3. Radek Kupčík