26.04.2007 - Streethockey

V letošním školním roce bylo naše účinkování v této soutěži velmi úspěšné.

Vše začalo školním kolem, kde spolu bojovala čtyři družstva ze 6. a 7. tříd. Vítězem se stali hoši ze 7.A třídy. Ze zúčastněných žáků bylo vytvořeno družstvo pro další průběh soutěže.

Pro oblastní kolo jsme dostali tradičního soupeře žáky z Hrabišína. Odveta za hladkou porážku z loňského roku se podařila. V jejich prostředí jsme zvítězili 7:5 a 7:3 (branky P. Vraník 8, V. Crhonek 4 a M. Bajaník 2).

V předkole finále nás čekal těžký soupeř, a to žáci ZŠ Školská Zábřeh. Obě utkání se hrála na umělém povrchu TJ Libina. Po velmi dobrém výkonu hlavně v prvním zápase s výsledky 8:4 a 5:5 (branky P. Vraník 6, V. Crhonek 4 a M. Bajaník 3) jsme postoupili do Velkého finále v ČEZ Aréně v Ostravě.

26.4.2007 se utkalo v Ostravě 64 nejlepších. V prvním zápase jsme narazili na družstvo ZŠ Suchdol nad Odrou a zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech (branky P. Vraník 2 a rozhodující nájezd V. Crhonek). Ve druhém utkání se ukázali být nad naše síly borci ze ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, mimochodem hrající florbalovou soutěž. Prohráli jsme 0:4 a naši přemožitelé se stali celkovými vítězi. Celkem bylo přihlášeno 240 škol.

V Ostravě nás reprezentovali Pavel Vraník, Kuba Polončík, Petr Možíš, Vašek Crhonek, Jirka Lehnert a Pavel Ošťádal. V kolech předtím dále významně pomohli Miloš Bajaník, Dan Smutník, Michal Sczeponiak a Jirka Bartoněk.

Gratulujeme, skončit mezi 32 nejlepšími družstvy z celé Moravy je vynikající výsledek a je to také vzor pro ostatní žáky!!!!

Mgr. Václav Crhonek