27.09.2018 - základního kolo soutěže „Robotický den s průmyslovkou“

Ve čtvrtek  27. září 2018 se na základní škole v Libině uskutečnil čtvrtý ročník „Robotického dne s průmyslovkou“. Žáci soutěžili ve stavbě a ovládání robotů vystavěných ze stavebnice LEGO Mindstorms, což je řada robotických stavebnic, jejichž základ tvoří programovatelné senzorové bloky kombinované s elektrickými motory, senzory a díly z řady LEGO Technic.

Tohoto základního kola se účastnilo deset dvojčlenných týmů, které byly sestaveny z žáků osmých a devátých tříd. Každý tým měl za úkol postavit a oživit svého robota a naprogramovat ho tak, aby v co nejkratším čase projel určenou trasu. Porota hodnotila navíc i estetickou stránku každého robota, za kterou udílela týmům další body navíc.

V soutěži o sestavení robota a jeho programování získali 1. místo žáci Radovan Suchý a Jan Vlček; 2. místo Miroslav Sedláček a Miroslav Laštůvka a 3. místo Tomáš Koňárek a Ondřej Ješko. Žáci na prvním místě postupují do regionálního kola v Šumperku, které se uskuteční na začátku nového kalendářního roku v Šumperku.

Ing. Roman Hanák

2018 09 27 legorobot