27.01.2016 - Okresní kola starších dívek a chlapců v basketbale

V naší nové tělocvičně se odehrála okresní kola starších dívek a chlapců v basketbale. Hoši odehráli své kolo 14. ledna, turnaj proběhl za účasti naší školy, I. ZŠ Šumperk a V. ZŠ Šumperk. Kluci nejprve porazili I. ZŠ 31 : 30 a potom další šumperskou školu poměrně jasně 31 : 18.Tím se určitě překvapivě stali vítězem okresního kola a vybojovali si postup do kola krajského, které proběhne 30. března v Olomouci.

Sestava a dosažené body: Michal Navrátil 19, Ondřej Kovář 18, Filip Langer 25, Rudolf Čep, Marek Čikl, Michal Ocetek, Lukáš Pavlík, Pavel Janoš, Roman Dvořák, Libor Olečko.

Dívky se dočkaly svého turnaje 26. ledna, do Libiny přijela družstva z těchto škol: I. ZŠ Šumperk, Gymnázia Šumperk, ZŠ Ruda a Vodní Mohelnice. Většina zápasů byla velice vyrovnaná a naše děvčata ve všech svých zápasech předváděla bojovné výkony, což ocenilo i publikum z žáků naší školy, které naše hráčky povzbuzovalo. Zde vynikali zvláště žáci 7. a 8. třídy, hlavně v nejdůležitějším zápase pro nás s Vodní Mohelnice. Tento zápas rozhodoval o vítězi, holky šli za výhrou a nejdůležitější body dala Kamila dvěma trojkami a Míša, která dvěma body obrátila skóre v náš prospěch.Děvčata obsadila bez porážky 1. místo a postoupila také do krajského kola, která se koná jako u kluků ve stejném termínu v Olomouci.

Naše sestava: Michaela Hegrová, Monika Navrátilová, Kamila Vychodilová, Eliška Feráková, Soňa Budinová, Veronika Ivanovičová, Sára Pecháčková, Simona Dostálová a Amálie Horníčková.

Je to v historii školy velmi vzácný případ, aby v jednom sportu postoupily oba kolektivy až do krajského kola. Tím víc je nutno ocenit výkon všech, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Děvčatům i chlapcům je nutno poděkovat za vynikající reprezentaci školy a doufáme, že budou vzorem i pro ostatní žáky naší školy!!

Mgr. Václav Crhonek