04.03.2016 - Turnaj smíšených družstev ve florbale Rapotín

Letos se 7. ročníku tohoto turnaje zúčastnilo jedenáct družstev. Náš tým jel obhajovat třetí místo z loňského roku v úplně nové sestavě hlavně ve dvojici dívek.

Rozlosování nám přálo, protože jsme se dostali do pětičlenné skupiny. Tyto zápasy se hrají na jednom ze dvou menších hřišť. V prvním zápase jsme zvítězili s Vernířovicemi 5 : 1, ale v dalším utkání přišla porážka s Vikýřovicemi 2: 3. To znamenalo, že v dalším průběhu už nemohlo přijít zaváhání. Klíčový byl zápas s Oskavou, začátek nám nevyšel, dostali jsme dvě branky, ale na konci jsme slavili vítězství 4 : 3. V té chvíli po výhře Oskavy nad Vikýřovicemi bylo jasné, že mezi těmito třemi týmy bude rozhodovat minitabulka a že pokud porazíme Dlouhomilov budeme první. Což se po vítězství 4 : 2 stalo.

V semifinále nás čekal druhý tým z vedlejší skupiny Nový Malín. Po dramatickém průběhu, kdy jsme opět dotahovali vedení soupeře jsme zvítězili těsně 4 : 3 a už jsme mohli být nejhůře druzí.

Ve finále nás tedy čekal silný tým Rapotína, ve kterém nastupovali čtyři florbalisté Asperu. Ten se poradil v semifinále snadno s Oskavou vítězstvím o šest branek. Finálové utkání se hrálo na velkém hřišti 2×10 minut. Začátek nám vyšel, vedli jsme dva nula, ale soupeř do přestávky otočil skóre na svou stranu. Ve druhém poločase po našich dvou brankách přišlo vedení a pak půl minuty před koncem Rapotín vyrovnal na 4 : 4. Následovalo prodloužení v něm se nerozhodlo a přišly na řadu nájezdy. V nich Monika úplně vymazala všechny tři soupeřovy střelce, nepustila ani branku a díky proměněnému nájezdu Michala Navrátila jsme vyhráli celý turnaj. Prostě jsme skončili na 1. místě!!

Naše sestava:

Monika Navrátilová (poprvé v brance a naprosto skvělý výkon hlavně při nájezdech) – Michal Navrátil (náš nejlepší hráč), Ondřej Kovář, Michael Ocetek, Roman Tichý (všichni podali na hřišti perfektní výkon), Patrik Janoš, Veronika Ivanovičová (náhradníci, kteří vytvářeli na lavičce správnou atmosféru).

Musím všechny vyzvednout za vynikající reprezentaci obce a naší školy. Bylo velice příjemné slyšet od jiných vyučujících chválu na naše hráče, nejen kvůli jejich výkonům, ale i kvůli bezchybnému vystupování. Velká pochvala všem hráčkám a hráčům za to, co dokázali.

                                                                       Mgr. Václav Crhonek

2016 florbalRapotin01

2016 florbalRapotin02

54321
(0 votes. Average 0 of 5)