25.04.2017 - Florbalový turnaj O pohár ředitele školy

Letos se konal jubilejní desátý ročník této akce, podruhé v naší tělocvičně a v tomto nově zvolené termínu.

Mírnou komplikací na začátek bylo odhlášení týmu z Nového Malína těsně před termínem turnaje. Nepodařilo se najít náhradu a tak přišlo řešení postavit naše druhé družstvo, dále přijely týmy ze škol z Oskavy, Troubelic, Dlouhé Loučky a Pionýrů Uničov.

Letos byla velká šance zvítězit a dostat podruhé putovní pohár na rok do vlastnictví. Začátek turnaje nám vyšel, postupně jsme porazili Troubelice 2 : 0, Oskavu 5 : 0 a Libinu II 6 : 1. Dalším soupeřem byla Dlouhá Loučka a tady šlo už o konečné umístění. Po velmi vlažném a bezkrevném výkonu, kdy jsme nedali ani branku jsme prohráli 0 : 1. V ostatních zápasech byly nečekané výsledky, po kterých měla velké šance na první místo překvapivě Dlouhá Loučka. Ta navíc hrála s naším druhým týmem a mělo to být její povinné vítězství. Jenže naše mladé pušky předvedly svůj nejlepší výkon a zvítězily 3 : 2.

Tím pro náš první tým přinesly jako na stříbrném podnose šanci bojovat s Pionýrů Uničov o vítězství v turnaji. Museli jsme ale vyhrát jakýmkoliv rozdílem.

První poločas byl naprosto v naší režii a vedli jsme zaslouženě dva nula. V druhé půli jsme se dopustili několika chyb, které vyústily v otočení skóre a v konečnou prohru 2 : 3, která znamenala konečné 2. místo. Navíc o dalším pořadí rozhodovala minitabulka tří týmů. Není to špatný výsledek, ale letos měl náš tým na to, aby zvítězil a vrátil pohár alespoň na rok do Libiny.

Tabulka:

1. ZŠ Pionýrů Uničov   12b.  18 : 6

2. ZŠ Libina                 9b.   15 : 5

3. ZŠ Dlouhá Loučka    9b.     8 : 6

4. ZŠ Troubelice           9b.    8 : 6

5. ZŠ Libina II              6b.    7 : 16

6. ZŠ Oskava               0b.    0 : 17

Naše sestavy a střelci branek:

ZŠ Libina: Lukáš Pavlík, Tomáš Koňárek – Pavel Janoš 1, Michal Kuruc 1, Libor Olečko 1, David Vlček, Michal Ocetek 5, Roman Dvořák 3, Jan Chlup 2, Josef Pařil 1, Zuzana Kalusová 1, Vojtěch Jirgl.

ZŠ Libina II: Michaela Janošová, Karel Dubový – Filip Beneš, Patrik Janoš, Matyáš Bartoněk 2, Roman Tichý 5, Matyáš Valenta, Ondřej Salač, Natálie Janíčková, Dominik Keitzl, Karel Tomášek, František Bartoněk.

Všem našim hráčkám a hráčům je třeba poděkovat za odvedené výkony, zvláště mladým hráčům z druhého týmu, o kterých se pochvalně zmiňovali i vedoucí ostatních družstev.

Mgr. Václav Crhonek