09.06.2017 - Florbalový turnaj 2. a 3. tříd v Šumperku

V prosluněném pátečním ránu 9. června 2017 se nejmenší florbalisté vydali do podhůří Jeseníků na ZŠ Vrchlického, aby sehráli 1. ročník florbalového turnaje. Na našich nejmenších florbalistech byla vidět obrovská nervozita. Aby ne, jednalo se první konfrontaci s žáky jiných škol v rámci našeho okresu.

Los nám přidělil do cesty tým ZŠ Loučná nad Desnou, domácí školní skvadru a ZŠ Hrabišín. Bohužel, u některých našich plejerů bylo znát, že mají více sebevědomí než bojovnosti a pokory. Dle toho se odvíjel první zápas, kdy nás doslova smetla Loučná n. Desnou poměrem 0:8.

V druhém klání se ZŠ Vrchlického Šumperk už se nám povedlo alespoň dosáhnout čestného úspěchu, ale po hříchu to byla jediná trefa do zařízení za celý turnaj (autor Dan Halouzka). Zároveň to znamenalo nejmírnější prohru 1:5, především díky vynikajícím zákrokům F. Kappela v brance.

V posledním mači ve skupině jsme se střetli s hrabišínskou základní školou – jednoznačná prohra 0:6 nás odsoudila na chvost tabulky skupiny A.

Naším závěrečným zápasem turnaje se stalo utkání o 7. místo, v němž na nás čekala ZŠ Nový Malín. Protivníci od začátku ukazovali, že nechtějí skončit poslední a výsledkem byla další jednoznačná prohra poměrem 0:5. Došlo i k tragikomické situaci, kdy před pátou brankou v naší síti pár vteřin před koncem jeden ze soupeřů údajně řekl jednomu z našich hráčů, ať jde střídat. Ten, ač v držení míčku, nechal balónek balónkem, odvolal ze hřiště i další dva své spoluhráče, čehož protihráč využil – převzal míček a nikým a ničím neatakován skóroval.

Libinskou ZŠ reprezentovali: F. Kappel, M. Beneš, O. Baklík, D. Halouzka, E. Pařil, D. Pluskal, Mi. Valenta a P. Soldán.

Není třeba smutnit a „házet flintu do žita“, přece jenom první ostrý turnaj a nervozita udělají své. Je však třeba si uvědomit, že pokud nefunguje florbalová technika, musí se to nahradit bojovností, což se nám tentokrát nepodařilo a bohužel zaslouženě jsme skončili poslední. Zároveň je důležité mít na srdci, že slovy nikdo nikdy nic nevyhrál – tedy méně slov a více pokory. V příštím školním roce bude zapotřebí na kroužku hodně potrénovat, abychom se zlepšili.

Na závěr bych rád všem školním florbalistům a florbalistkám popřál pohodové prázdniny a v novém školním roce se budu těšit na viděnou!

Florbalu zdar!

Mgr. Zdeněk Šenk