24.01.2017- POHÁR ČESKÉHO FLORBALU PRO ZŠ

V úterý 24. ledna 2017 se výprava žáků a jedné žákyně 1. stupně ZŠ Libina vydala do hanácké metropole, aby sehrála krajské kolo florbalového turnaje, jenž se koná pod záštitou České florbalové unie. Už jen přijet do obrovské sportovní haly nazývané „Čajkaréna“, kterou disponuje olomoucké gymnázium sídlící na Čajkovského ulici, byl pro mnohé obrovský zážitek.

Los nám do skupiny přiřadil ZŠ Tršice, ZŠ Grygov a favorita skupiny ZŠ Heyrovského (školu navštěvují mladé fotbalové naděje olomoucké Sigmy).

V 1. utkání nastupujeme proti ZŠ Tršice. Asi jsme se na rozjezd nemohli utkat se snadnějším soupeřem. Zápas kontrolujeme po celou dobu a vítězíme v poměru 4:1 (Beneš Filip, Bartoněk Matyáš, Valenta Matyáš 2x). Jen kvůli neproměňování jasných příležitostí rozdíl pouze 3 branek.

Další sok už byl z kategorie těch nejtěžších možných, které nám mohlo osudí přiřadit. Dal se očekávat tuhý boj o každý míček , jelikož ZŠ Heyrovského úvodní klání taktéž vyhrálo. Zpočátku to tak i vypadalo. Dvakrát se nám podařilo dostat do vedení (1:0 a 2:1). Jednalo se ovšem o „labutí píseň“. Soupeř začal běhat a nepříjemně atakoval každou rozehrávku, z čehož pramenily obrovské hrubky. Nepomohlo nám ani to, že co do individuální techniky, byli jsme na tom lépe. Olomoučtí fotbalisté nám v plné kráse předvedli svou fyzickou kondici a sehranost. Výsledek? Hrozivé skóre 2:10 (Beneš Filip, Valenta Matyáš).

Nyní bylo jasné, že už nemáme šanci postoupit do finálové skupiny. I přesto jsme měli šanci stále bojovat o hezké umístění v rámci celého krajského kola. Chtělo to se oklepat a znovu najít na hokejkách potřebný klid a přesnost.

Ve třetím a zároveň posledním klání na nás čekala ZŠ Grygov. Soupeř disponoval prakticky pouze jedním slušným florbalistou. I ten sám však stačil na to, že jsme stále dotahovali náskok Grygovanů. Vše se v dobré obrátilo v posledních okamžicích utkání – výhra 5:3 (Beneš Filip, Bartoněk Matyáš 2x, Valenta Matyáš, Kuruc Marek).

Ostatní výsledky znamenaly, že v rámci Olomouckého kraje jsme skončili na pěkném 5. místě a stali jsme se nejlepším celkem šumperského okresu před 1. ZŠ Šumperk, loňským výhercem krajské eliminace.

Závěrem je na místě touto cestou poděkovat reprezentantům a reprezentantce naší ZŠ za předvedené výkony a vedení školy za zajištění dopravy.

Mgr. Zdeněk Šenk, Mgr. Václav Crhonek

2017 01 24 florbal