14.02.2017- školní kolo Streethockey

V úterý 14. února 2017 v odpoledních hodinách se MSC Libina odehrálo školní kolo turnaje Streethockey. Ačkoli název je zavádějící a čekali bychom za ním hokej, sportovním odvětvím byl sport z hokeje vyvinutý – jak by řekli Švédové: „innebandy“ – florbal.

Systém turnaje byl nejspravedlivější – každý s každým na 1×10 minut superhrubého času (při přerušení se čas nestopuje). Hrálo se na dvou zmenšených hřištích ve 3 hráčích a 1 brankáři. Dohromady bylo sestaveno 6 týmů ve věkové kategorii 3. – 7. třída: 4. A, 4. B, 5. A, 5. B, 6. a 7. třída.

Možná překvapivě zcela suverénně turnajem proplula 6. třída složená z T. Koňárka, P. Janoše, F. Bartoňka, M. Hrabáčka, P. Holčáka. Šesťáci získali plný bodový počet s impozantním skóre 32:5!
Na druhé místo odsunula 5. A porážka od 6. třídy v poměru 2:5 (hráči M. Utěšený, F. Beneš, M. Valenta, O. Jirgl, D. Ošlejšek, J. Körner).
Velkým zklamáním se stalo až 3. místo, ke kterým byla 7. třída „odsouzena“ po porážkách 2:4 od 5. A a 1:5 od 6. třídy (M. Horský, N. Janíčková, Z. Kalusová, M. Bartoněk, O. Šenk).
Nepopulární 4. příčka připadla 4. A poskládané z M. Olečkové, A. Procházky, M. Kuruce, A. Hrabáčka a K. Dubového.
Na 5. místě turnaj zakončila 5. B sestavená z V. Lašáka, T. Kappelové, F. Kappela, T. Přibylové, K. Paprskářové a B. Sládkové.
Výkony 4. B potom nestačily na více než konečné 6. místo – A. Chlup, D. Karásek, S. Klapil, K. Hudcová, R. Cigl, R. Sládek.

Titul nejlepší střelec turnaje si se 16 trefami zasloužil M. Bartoněk (věkem žák 4. A!) z týmu 7. třídy, 2. nejlepším zakončovatelem se stal F. Bartoněk hrající za 6. třídu. Třetí příčka v tabulce střelců se musela dělit mezi dva „snipery“ – 13 branek shodně vsítili P. Janoš ze 6. třídy a M. Valenta z 5. A.
Nejúspěšnější střelkyní se díky 4 gólům stala N. Janíčková ze 7. třídy.

Závěrem je na místě poděkovat všem hráčům za jejich zápal do hry, rozhodčím a pomocníkům za organizaci turnaje a popřát školnímu výběru mnoho štěstí v další části této florbalové soutěže, ve které se naše ZŠ utká s protivníkem z blízkého okolí – ZŠ Dlouhá Loučka. Doufejme, že v domácí aréně.
Florbalu zdar!

Mgr. Zdeněk Šenk, Mgr. Václav Crhonek