23.05.2009 - Velký úspěch divadelního kroužku

Divadelní kroužek při Základní škole v Libině má dlouholetou tradici. Vždyť v příštím školním roce oslavíme  neuvěřitelných 30 let jeho existence.!

Letos jsme se přihlásili do projektu Děti dětem aneb Pohádková zima v jesenicko-nysském pohraničí, který vyhlásila Jesenická rozvojová,o.p.s. Cílem projektu bylo oživit tradici jesenických pohádek a pověstí. Podle stanovených podmínek jsme museli zpracovat scénář pohádky, tu pak nacvičit, sehrát, natočit na DVD a odeslat porotě. A tak jsme celou zimu pod vedením p. uč. Peštukové a Mrlinové pilně pracovali a výsledek se dostavil. V dubnu nám přišla radostná zpráva, že jsme postoupili do finále, které se uskuteční 23.a 24. května na bloudovském zámku. Patrony této akce se stali přímo majitelé zámku pan Karel Mornstei Zierotin a jeho dcera Karla.
     A tak jsme se všichni těšili na předposlední květnový víkend . A opravdu to stálo za to – bydlení přímo na zámku, večeře, snídaně a oběd v zámecké zahradě, večer soutěže a vystoupení šermířské skupiny Pánů z Bludova .
     Vyvrcholením akce  bylo samotné finále, kde  o umístění ve čtyřech kategoriích bojovaly divadelní soubory nejen od nás, ale i z Polska.
V naší kategorii /2. st. ZŠ/ jsme porazili divadelníky z Bludova, České Vsi a polských Glucholaz a vybojovali jsme tak 1. místo !!!
Akce se nám moc líbila, díky našim hostitelům jsme alespoň na chvilku mohli nasát středověkou atmosféru zámku a změřit své síly s jinými divadelními soubory.
     Už se těšíme na další ročník této soutěže a na  zářijovou návštěvu zámku, na kterou nás osobně pozvala paní hraběnka Karla Mornstein Zierotin.

Členové kroužku:  Michaela Piňosová, Anna Lopuchová, Kryštof Grygar,

Andrea  Hrubá, Lada Tvarůžková, Jiří Bartoněk,