22.04.2010 - Streethokej

Oblastní kolo 23.3.2010:

Naši hráči dostali tradičního soupeře ZŠ Hrabišín. Tento rok byl postup asi nejméně náročný, i přes snahu hráčů Hrabišína jsme dvakrát vyhráli a postoupili do předkola finále.
Naše sestava: P. Krč, L. Vrána, M. Jančík, T. Kobylka, O. Schusser, M. Kysela, D. Carda a T. Krušliak.
Výsledky: Hrabišín  –  Libina  5:8 a 3:14, o branky se podělili O. Schusser 6, D. Carda 6, M. Kysela 4, M. Jančík 3, T. Krušliak 3.

Předkolo finále 16.4.2010:

V něm jsme se utkali o postup do Ostravy s žáky I. ZŠ Šumperk opět v dvouzápasovém systému. Tento soupeř byl podstatně těžší a první zápas tomu odpovídal, skončil poměrně vysokou porážkou Libiny. V druhém zápase jsme proto museli vyhrát, abychom si zachovali naději pro postup. Kluci hráli velice dobře a v průběhu zápasu vedli až o tři branky, náskok ale neudrželi a těsně prohráli. Nicméně za svůj obětavý výkon zaslouží velkou pochvalu.
Sestava: P. Krč, M. Jančík, T. Kobylka, L. Vrána, D. Dronski, M. Kysela, O. Schusser, T. Krušliak, P. Čikl.
Výsledky: I. ZŠ Šumperk – Libina  9:2 a 7:6, naši střelci P. Čikl 3, L. Vrána 2, O. Schusser 2, M. Jančík 1.

Velké finále ČEZ Aréna Ostrava 22.4.2010:

V týdnu před finále jsme se dozvěděli, že naše škola dostala od pořadatelů divokou kartu, která nás poslala do tohoto finále, kde hraje 64 družstev vyřazovacím systémem. Zápasy probíhají na čtyřech hřištích současně a jediná porážka znamená konec. Do Ostravy odjeli Mira Soldán, Lukáš Vrána a Peťa Čikl z 5. třídy a Martin Jančík, Martin Kysela a Tomáš Kobylka ze 7. třídy.
Podle nasazení družstev jsme dostali za soupeře loňského vítěze ZŠ Zátopkova Kopřivnice. Naši kluci určitě nezklamali, ale soupeř byl nad jejich síly a skončli po prvním kole s porážkou 0:3.
V Ostravě nejde jen o výkony na hřišti, pro hráče je to i velký zážitek z prostředí, doprovodného programu, autogramiád a celé turnajové atmosféry.

Mgr. Václav Crhonek