21.10.2017 - Okresní kolo ve florbalu kategorie III chlapci

Okrskové kolo – 24.10.2017

Kromě naší školy  přijeli žáci z Hrabišína, Nového Malína a Údolí Desné, hrálo se systémem každý s každým. Náš tým nenechal nikoho na pochybách, že chce postoupit – postupně porazil Hrabišín       4 : 3, Nový Malín 7 : 1 a Údolí Desné 1 : 0 a obsadil 1. místo, které znamenalo postup do okresního kola spolu s druhým týmem a tím bylo družstvo ZŠ Údolí Desné.

Okresní kolo – 21.10.2017

Na okresní kolo jsme odjeli na ZŠ Mlýnská Mohelnice. Při cestě tam hoši viděli místa, na kterých určitě ještě nikdy nebyli. Po příjezdu nás čekalo losování a rozdělení osmi týmů do dvou čtyřčlenných skupin. Los byl příznivý a přidělil nám přijatelné soupeře. Postupně jsme ve skupině porazili Loštice   4 :0, Údolí Desné 5 : 0 a III. ZŠ Šumperk 2 : 1. Tím jsme ve skupině obsadili první místo .

V semifinále nás čekal druhý tým vedlejší skupiny neoblíbená I. ZŠ Šumperk. Po vyrovnaném průběhu jsme prohráli 1 : 3 a tím šli do zápasu o třetí místo. Utkání proti II. ZŠ Zábřeh bylo dlouho vyrovnané a teprve ke konci začaly padat góly, bohužel po našich individuálních chybách jsme jich dostali víc a nakonec prohráli 3 : 4 a obsadili celkové 4. místo.

Výsledek to špatný není, ale po zápasech ve skupinách to vypadalo určitě lépe. Nicméně i toto umístění je pro nás úspěchem.

Naše sestava: M. Utěšený – P. Janoš, D. Ošlejšek, T. Koňárek, M. Hrabáček, F. Beneš, M. Bartoněk, V. Lašák, M. Valenta, P. Holčák, V. Sekanina, O. Žáček.

Václav Crhonek