14.11.2017 - Okresní finále starších chlapců ve florbalu

V brzkých ranních hodinách 14. listopadu 2017 se výprava 10 florbalistů naší ZŠ vydala linkovým autobusem do Mohelnice na půdu ZŠ Mlýnská, pořadatele okresního finále. Nejednalo se o zážitek ryze sportovní, ale též turistický. Po cestě bylo možné „kochat“ se přírodou v okolí Kamenné, kde se člověk nevyskytuje každý den, tedy pokud tam zrovna nebydlí.

Do skupiny A nám losovací osudí přiřadilo základní školy z Loštic, „1“ Šumperk, domácí celek a „Boženku“ Zábřeh (ZŠ Boženy Němcové).

V úvodním klání se šumperskou „1“ to dlouho vypadalo na remízový zápas – šance k vidění žádné, jen urputný boj o každý míček. Jediná výjimka střela V. Jirgla, která nezapadla do sítě a bohužel „vyprášila“ hruď brankáře soupeře. Neškodné nahození z poloviny hřiště a inkasujeme. Prohra 0:1.

V následujícím zápase mělo být jasným favoritem domácí družstvo. Průběh hry tomu neodpovídal – V. Jirgl nejprve neproměnil samostatný úprk, R. Tichý nastřelil konstrukci. V. Jirgl dostal později ještě jednu šanci, napravil předchozí zaváhání a prostřelil gólmana. Skóre 1:0 se povedlo udržet. Semi Struhár zapsal při prvním startu v brankovišti 1. „shotout“ (čisté konto).

Předposlední mač skupiny s papírově nejslabším týmem znovu nenabídl florbalovou podívanou, ale spíše boj o každý metr palubovky. V. Jirgl nastřelil tyč, protivník kontroval stejnou mincí. V. Jirgl nedokázal kličkou přelstít brankáře. Gól byl na spadnutí – potvrzení této předtuchy přišlo o chvilku později, kdy R. Tichý skóroval. Vedení se nám i přes místy drtivý tlak soupeře podařilo ubránit. Semi Struhár – 2. zápas a 2. nula!

S ohledem na průběh naší skupiny to vypadalo na nutnost porážky „Boženky“ Zábřeh, abychom se probojovali na 2. místo ve skupině a zrealizoval se postup do semifinále. Loštice však dokázaly sebrat Zábřehu 2 body za remízu 0:0, což nás dostalo do bodové výhody – ve vzájemném souboji stačila jakákoli remíza k jistotě 2. místa. Jenže hrát na remízu jest věcí složitou.

Zábřeh do nás doslova „bušil“, měl mnoho standardních situací v okolí našeho brankoviště, přesto obrana v brance se Semim odolávala (2x pomohla tyč). My jsme žádnou útočnou akci nebo nebezpečnou střelu nepředvedli. Trest přišel minutu před koncem zápasu – oba naši beci šli vzít míček jednomu zábřežskému hráči, ten si je kousek za půlkou šikovně prohodil a upaloval sám vstříc naší „svatyni“ – Semi bez šance, míček po střele zaplul přímo pod břevno. Odpovědět za tak krátký časový úsek se nepodařilo. Obrovská škoda, velice zamrzí už už otevírat brány semifinále… Nutno podotknout, že si ale soupeř vyhrát zasloužil! 3. místo ve skupině a celkové
6. místo z 10 účastnících se škol je přesto slušným úspěchem.

Vítězem okresu se nakonec stali florbalisté 1. ZŠ Šumperk – v nájezdech po bezbrankové remíze zdolali „Boženku“ Zábřeh. Skupina A dle výsledků tedy vypadala o něco kvalitnější, i proto se naši reprezentanti nemají za co stydět!

Dovolím si vyzdvihnout výkony 2 našich reprezentantů – beků Ondry Salače s Michalem Greplem za ohromnou bojovnost a fyzickou připravenost – odehráli všechna 4 utkání bez střídání! Nemůžu opomenout ani výkony a statistiky brankáře Semiho Struhára – 3 zápasy, pouze 1 inkasovaná branka – na to, že chytal na podobném turnaji vůbec poprvé v životě, velká poklona!

Účastníci za naši ZŠ:

Mirek Laštůvka, Semi Struhár, Ondra Salač, Michal Grepl, Vojta Jirgl, Roman Tichý, Ondra Šenk, Dominik Keitzl, Karel Tomášek, Lukáš Tkadlec.

Florbalu zdar!

Mgr. Zdeněk Šenk