21.03.2018 - Okrskové kolo ve florbale

Ve středu 21. března 2018 se v MSC Libina konala okrsková eliminace ve florbalu mladší kategoriežáků a žákyň 1. stupně. Do libinské A skupiny byly přiřazeny ZŠ z Hrabišína, Oskavy a Rudy nad Moravou. Posledně dvě jmenované ZŠ se dopředu odhlásily, což je třeba ocenit, jelikož běžná praxe je omluva někdy ráno v den konání sportovní akce (potom už není reálné najít náhradní tým).

Absenci zmíněných dvou základních škol jsme využili k tomu, abychom sehráli s Hrabišínem 2 utkání
o postup do okresního finále. Na vynikající návrh hrabišínského kolegy pana učitele Kamlera byla domluvena i sehrání 2 vložených přátelských zápasů hráčů a hráček, kteří s florbalem teprve začínají a nebo ještě nejsou florbalově tolik vyspělí.

Ve všech zápasech se našim reprezentantům a reprezentantkám povedlo zvítězit. O výsledek tu ale nešlo – důležité bylo, že si všichni dostatečně zasportovali a měli z tohoto zábavného halového sportu radost. Náš libinský tým si vítězstvími vybojoval postup do okresního finále, jenž se uskuteční ve středu 4. dubna 2018 v Postřelmově.

Zápasy o postup do okresního finále:

1. utkání: ZŠ LIBINA – ZŠ HRABIŠÍN 7:2 (pol. 2:1). M. Bartoněk 5, N. Hamalová, R. Sládek – J. Jírů,
J.Březina.
2. utkání: ZŠ LIBINA – ZŠ HRABIŠÍN 5:1 (2:1). M. Bartoněk 3, R. Sládek 2 – O. Štelc.

Sestava: K. Dubový, A. Hrabáček, A. Procházka, M. Bartoněk, M. Pospíšil, M. Kuruc, M. Olečková,
J. Straková, R. Sládek, F. Kappel, N. Hamalová, K. Matějová.

Vložená přátelská utkání:

1. zápas: ZŠ LIBINA – ZŠ HRABIŠÍN 4:1 (1:1). K. Matějová, M. Soldán, M. Skaličan, vlastní – M. Klemeš.

2. zápas: ZŠ LIBINA – ZŠ HRABIŠÍN 5:1 (1:0). A. Chlup, J. Straková, K. Hudcová, S. Klapil, M. Skaličan – R. Chovanec.

Sestava: S. Struhár, D. Karásek, A. Chlup, M. Soldán, J. Straková, K. Matějová, M. Skaličan, S. Klapil,
F. Kappel.

Děkujeme soupeři za bojovná, ale férová utkání. Všem libinským „lvíčatům“ gratulujeme k postupu do okresního finále a taktéž děkujeme za vzornou reprezentaci naší ZŠ. Za 2 týdny v Postřelmově se nám naskýtá možnost potřetí za sebou obhájit stříbrnou příčku – držte nám palce! Florbalu zdar!

Mgr. Zdeněk Šenk, Mgr. Václav Crhonek