20.02.2013 - Okresní kolo v basketbale starších dívek

Ve středu 20. února děvčata vyrazila do Šumperka na obhajobu loňského vítězství s velkým odhodláním. Komplikace nastaly ráno, když se dívky dozvěděly, že kouči Aleši Skálovi zabránilo počasí v příjezdu do Šumperka na I. ZŠ. Vzápětí si řekly, že budou bojovat tak, aby výsledkem jejich snažení bylo jedině vítězství, které bude dárkem pro něho.

Soupeřkami Libiny byla družstva I. ZŠ Šumperk, Gymnázia Šumperk a tradiční protivník ZŠ Ruda na M. Po rozlosování byl turnaj zahájen zápasem Rudy a Gymnázia Šumperk.

Naše děvčata zahajovala s domácí I. ZŠ Šumperk, začátek byl opatrný a skóre se měnilo velmi pomalu. Až ve druhém poločase jsme strhli vítězství na naši stranu v poměru 21 : 11.

Druhý zápas už mohl rozhodnout, měl navíc pikantní příchuť v podobě souboje s Rudou. Poločas holky prohrály o šest bodů, o přestávce si řekly, co a jak by měly hrát a v nervy drásajícím závěru nakonec Rudu udolaly 29 : 27. Poslední zápas s Gymnáziem Šumperk nic nemohl změnit na našem prvenství, zahrály si i ostatní hráčky z lavičky (dokonce větší část zápasu jsme nechali odpočívat naši nejlepší hráčku Elišku Hegrovou) a zvítězili jsme v pohodě 26 : 21.

Vítězství znamená postup do krajského kola, které by mělo proběhnout v dubnu v Olomouci.

Konečné pořadí: 1. ZŠ Libina