06.12.2013 - Mikulášská laťka 8. ročník

Dne 6.12 2013 se v KD v Libině již po osmé uskutečnila tradiční sportovně-zábavná akce MIKULÁŠSKÁ LAŤKA. Jak již bývá zvykem, úvod patřil čertům, kteří největší zlobivce pěkně potrápili, a také Mikulášovi, který přinesl tak důležitou laťku. Pak už se všichni závodníci představili v maskách při úvodním skoku a samotné zápolení ve skoku vysokém mohlo začít. V nejmladší kategorii to byl dramatický souboj, který nejlépe skončil pro Davida Vlčka. V mladších dívkách se již atmosféra dala krájet. Kamila Vychodilová a Amalie Holoubková skákaly úplně stejně. Nakonec však rozhodl jeden lepší skok Kamily, která zvítězila. Mladší žáky ovládl Jan Papulák výkonem 145 cm. Rekordu ML jsme se dočkali v kategorii starších dívek, kde krásný sportovní souboj předvedla Beata Baženovová a Eliška Hegrová. Obě závodnice skočili 145 cm a Beatě zůstal poslední pokus. Nechala si laťku posunout místo 148 cm na 150 cm a to jí přineslo vítězství. Při dalším pokusu pak navýšila nový rekord na 151 cm. Na závěr akce se předvedli starší hoši a zlatou medaili získal Tomáš tkadlec výkonem 155 cm. Hudba zde burácela, davy šílely a skákal, kdo mohl.

II. kategorie: 1. David Vlček, 2. Michal Grepl, 3. Tomáš Kleveta

III. kategorie dívky: 1. Kamila Vychodilová, 2. Amálie Holoubková, 3. Natálie Baklíková

III. kategorie chlapci: 1. Jan Papulák, 2. Filip Langer, 3. Daniel Baženov

IV. kategorie dívky: 1. Beata Baženovová *(RL), 2. Eliška Hegrová, 3. Kristýna Langerová

IV. kategorie chlapci: 1. Tomáš Tkadlec, 2. Lukáš Haupt, 3. Pavel Chlup