19.11.2014 - Okresní kolo ve florbale starších dívek

Starší dívky naší Základní školy dosáhly velkého úspěchu na okresním kole ve florbale. Po postupu z okrskového kola se zúčastnily ve středu 19. listopadu 2014 okresního finále, které se konalo na III. ZŠ Šumperk. Čekala je tři další družstva – dvě šumperská a jedno ze Zábřeha.

Na začátek jsme dostali toho nejtěžšího možného soupeře, a to domácí III. ZŠ. Po vyrovnaném průběhu přišla až příliš vysoká porážka 0 : 4, když se dívkám nepodařilo proměnit několik vyložených šancí. Ve druhém zápase se podařilo vše napravit, soupeřky z I. ZŠ Šumperk naše holky přejely 5 : 0, když jim nedaly sebemenší šanci. V posledním zápase šlo o druhé místo na turnaji. Žákyně ze Zábřeha se sice ujaly vedení, ale potom opět naše děvčata zabrala a konečný výsledek byl 4 : 1 pro nás. Výsledkem bylo krásné 2. místo pro náš skvělý tým!

Naše sestava a střelkyně branek:

Kája Bartoňková – Anet Zouharová, Denča Kobzová, Zuzka Janíčková 4, Anička Vyhnálková 2, Verča Ivanovičová, Monika Navrátilová, Denča Lašáková 3 a Simona Dostálová.

Musím holky pochválit za vynikající výkon, za nasazení, obětavost a dodržování taktických pokynů. I kluci by se měli od našich holek učit. Holky, díky moc!

Mgr. Václav Crhonek