15.01.2015 - Florbalový turnaj Think Blue Cup v Prostějově

Ve čtvrtek 15. ledna 2015 jsme se vypravili s děvčaty z 1. stupně naší školy na krajskou eliminaci ve florbalovém turnaji Think Blue Cup do Prostějova. Vyrazili jsme autem, které nám poskytli místní hasiči, za což jim musíme velice poděkovat. Jako řidič usedl za volant náš pan ředitel. Cesta proběhla bez problémů, po příjezdu se v hale zatím odehrával stejný turnaj chlapců.

Po jeho skončení přišlo na řadu pět týmů dívek. Vzhledem k tomu, že nepřijela všechna družstva, byl turnaj přelosován. Náš tým postupně hrál s ostatními týmy s těmito výsledky.

Nejprve holky jasně porazily ZŠ Bludov 3 : 0 a pak je čekal nejtěžší soupeř ze ZŠ Aksamitova Olomouc. Po vyrovnaném průběhu rozhodl lepší pohyb olomouckých děvčat, která zvítězila 3 : 1. V dalším utkání šlo již o přední umístění. V něm holky nedaly protihráčkám ze ZŠ 1. máje Hranice šanci a vyhrály 4 : 2. V posledním utkání děvčata jasně porazila domácí tým z Prostějova 4 : 0, když téměř celý druhý poločas hrála naše druhá trojka.

Výsledkem snažení děvčat bylo celkové krásné 2. místo za olomouckými dívkami !!!

Kromě poháru a medailí si přivezla některá naše děvčata i individuální ceny: Veronika a Zuzka Kalusovy se dostaly do All stars týmu a Natálka Janíčková se stala nejlepší střelkyní turnaje.

Naše sestava a střelkyně branek: Verča Kalusová – Zuzka Kalusová 2, Natálka Janíčková 7, Simča Šindlerová 1, Bára Raszková 1, Eliška Piňosová a Sabina Cacková 1.

Holky bojovaly, nechaly v každém zápase na hřišti všechny síly, vzájemně se povzbuzovaly, celá střídačka byla v každém zápase na nohou.

Za svůj výkon a reprezentaci školy zaslouží děvčata obrovskou pochvalu!

Mgr. Václav Crhonek