18.10.2017 - Florbalový turnaj smíšených družstev v Postřelmově

Letos se konal již sedmý ročník a naše škola patří mezi tradiční účastníky této akce. Letos se zúčastnila čtyři družstva, kromě domácích naše škola, Údolí Desné a Štíty. Přiznám se, že letos jsem si nebyl úplně jistý, zda obhájíme loňské prvenství po odchodu silného ročníku deváťáků.

Naši cestu k obhajobě jsme zahájili remízou s Údolím Desné 1 : 1 a v dalším zápase nás čekal domácí tým, jehož hráči chtěli vrátit pohár do Postřelmova. První dvě třetiny to vypadalo z naší strany velmi špatně, prohrávali jsme zaslouženě o tři branky. A pan ředitel, který se přijel na naše hráče a hráčky podívat se nestačil divit. Po domluvě celému týmu se hra otočila a podařilo se nám vyrovnat na 3 : 3.

Před posledními dvěma zápasy se situace zamotala tak, že mohly vyhrát tři týmy. My jsme museli vyhrát se Štíty co největším rozdílem. To jsme splnili – výsledek 15 : 0 byl velice nadějný. Ještě zbýval poslední zápas mezi domácími a Údolím Desné, který musel skončit nerozhodně. To se nakonec podařilo, Postřelmov v zápase vyrovnal tři vteřiny před koncem na konečných 2 . 2. To pro nás znamenalo celkové 1. místo a zároveň jsme obhájili také loňské prvenství.

Naše sestava:

Míša Janošová – Míša Kobzová, Lucka Kristlíková, Zuzka Kalusová, Natka Janíčková, Roman Tichý, Vojta Jirgl, Ondra Salač, Patrik Janoš, Franta Bartoněk, Filip Beneš a Matyáš Valenta.

Vyjma jedné slabé chvilky všichni odvedli výborné výkony a šli jednoznačně pro celkové vítězství, což se nakonec stalo skutečností. Musím celý tým pochválit a zároveň hráčkám a hráčům poděkovat za výbornou reprezentaci školy. Pohár je na další rok zase náš!

Mgr. Václav Crhonek