02.11.2017 - okresní kolo kategorie III, Šumperk

Naše děvčata se 2. listopadu 2017 vypravila na okresní kolo kategorie III, které se konalo na III. ZŠ Šumperk.

Zúčastnilo se nakonec sedm týmů, ty byly nalosovány do dvou skupin. My jsme se dostali do těžší skupiny s I. a VI. ZŠ Šumperk a II. ZŠ Zábřeh. Druhá skupina měla pouze tři týmy – domácí, ZŠ Hrabišín a ZŠ Sudkov.

Ve skupině jsme postupně porazili VI. Šumperk 4 : 0, I. Šumperk 3 : 0 a II. Zábřeh 1 : 0. Jako vítězové skupiny jsme hráli v semifinále s druhým týmem vedlejší skupiny a po nejvyrovnanějším průběhu z dosavadních zápasů jsme zvítězili nad Hrabišínem 2 : 1 po prodloužení a postoupili do finále.

Tam nás čekal silný domácí tým, ale ani jejich děvčata na nás nestačila a opět jsme slavili vítězství, tentokrát 2 : 0 a to znamenalo 1. místo a titul přeborníka okresu pro letošní školní rok.

Turnajem jsme prošli suverénně, pět našich vítězství a skóre 12 : 1 hovoří za vše.

Naše sestava:

Bára Razsková – Zuzka Kalusová (nejlepší hráčka a střelkyně celého turnaje), Melánka Skálová, Niki Urbášková, Terka Trávníčková, Bára Šumberová, Natálka Réblová, Terka Kappelová, Terka Přibylová, Marťa Piňosová, Kristýnka Paprskářová.

Všem děvčatům musím poděkovat za fantastické výkony v každém zápase, za obětavost (hlavně Natálce, která chtěla hrát i po úderu do nosu) a za vzorné chování během turnaje. Svého úspěchu si holky naplno užívaly i při vyhlášení, kdy jim tleskaly i jejich soupeřky. Po delší době se družstvo naší školy dostalo na 1. místo v okresním kole.

Mgr. Václav Crhonek