15.06.2017 - Venkovní florbalový turnaj v Dlouhé Loučce

V parném letním ránu jsme cestovali do Dlouhé Loučky, abychom sehráli turnaj pro žáky a žákyně
1. stupně ZŠ. Los nám přisoudil nejprve Troubelice, poté Medlov, Paseku a nakonec Dlouhou Loučku.

Troubelice: 5:0 (1:0) Střelci: M. Bartoněk 2, F. Beneš, R. Sládek, M. Kuruc.

Derby s Troubelicemi pro nás nakonec vyznělo jednoznačně, i když to po 1. poločase tolik nevypadalo. Zahráli si všichni a i 2. útočná formace dokázala zatížit brankové konto soupeře.

Medlov: 3:3 (0:1) Střelci: V. Lašák, F. Beneš, M. Bartoněk.

Utkání, ve kterém měli naši hráči a hráčky navrch, soupeř číhal na brejky, které nemilosrdně trestal jeden z jejich rychlonohých útočníků. V první půli obrovská smůla v podobě 2x nastřelené brankové konstrukce. V průběhu 2. poločasu na nás hrozivě civěl nepříznivý stav 0:2 a 1:3, přesto se ukázal týmový charakter – bojovností a rychlejším dostupováním jsme alespoň vyrovnali a závěr už byl hodně hektický, obě mužstva mohla skórovat. Po tomto klání bylo pravděpodobné, s ohledem na ostatní výsledky, že o vítězství v turnaji bude nejspíše rozhodovat skóre.

Paseka: 10:0 (5:0) Střelci: F. Beneš 4, M. Kuruc 2, M. Bartoněk 2, R. Sládek 2.

Jednoznačná výhra se sympaticky bojujícím týmem ze ZŠ Paseka. Obrovská škoda další spousty promarněných 100% šancí. V konečném výsledku to pro nás mohlo znamenat horší skóre ve srovnání s Medlovem. Naštěstí nás to nemuselo mrzet – Troubelice překvapily Medlovské a porazily je. V posledním zápase s domácím uskupením nám stačila k celkovému prvenství i remíza. To nás velice uklidnilo, i když kalkulovat s remízou lze jen těžko.

Dlouhá Loučka: 6:1 (2:0) Střelci: M. Bartoněk 2, R. Sládek 2, V. Lašák, F. Beneš.

Před zápasem bylo obrovsky poznat, jak je libinský školní mančaft nahecovaný nevypustit ani jeden souboj a dojít si pro nejvyšší metu. To se povedlo a díky 2 uklidňujícím brankám v první půli si obě lajny užily stejný čas na hřišti. Dlouhá Loučka nás dokázala potrápit jen za stavu 1:3, kdy ještě jeden z jejích florbalistů nastřelil tyč naší svatyně. Zbytek utkání už byl v naší režii a podařilo se nám skórovat ještě třikrát.

Úžasný turnaj se šťastným, avšak zaslouženým rozuzlením – ZŠ Libina 1. místo, 2. ZŠ Troubelice,
3. ZŠ Medlov, 4. ZŠ Dlouhá Loučka, 5. Paseka. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Ondřej Žáček z 5.B naší ZŠ. Poklonu je třeba vyseknout rodičům žáků ze ZŠ Medlov – paní učitelka kvůli plnění jiných školních povinností nemohla přicestovat se žáky, proto se do toho vložili právě oni a zdatně ji zastoupili.

Obrovské díky je nutné vyjádřit směrem k pořadateli turnaje, ZŠ Dlouhá Loučka, a to nejen za ceny, ale i za organizačně skvěle zvládnutý turnaj (speciálně zmíním profesionální výkon arbitra Radka Šišky, jenž celý turnaj „soudcoval“ sám). Naši sportovci a sportovkyně za vítězství získali medaile, pohár, praktické obaly na tablety a také dětské šampaňské. Bylo potěšující, že jako jediný tým jsme měli odvahu do zápasů nasadit i 3 dívky (N. Hamalová, K. Paprskářová, T. Kappelová) – a ty předváděnými výkony za chlapci nezaostávaly.

Na závěr je zcela jistě na místě poděkovat všem libinským hráčům a hráčkám nejen za tento turnaj, nýbrž i za celou školní florbalovou sezonu. V šumperském okrese jsme brali 2. místo a v krajském kole florbalového Streethockeye jsme si vysloužili post nejlepšího mančaftu našeho okresu i před 1. ZŠ Šumperk.

Chlapcům a děvčatům přecházejícím příští školní rok na 2. stupeň ZŠ přeju i za Mgr. Crhonka mnoho sil, jelikož je bude čekat zápolení s fyzicky zdatnějšími sedmáky, osmáky a deváťáky. Všem ostatním přeju příjemně strávené prázdniny a po nich zase mnoho chuti do hry s dírkovaným balonkem.

Florbalu zdar!

ZŠ LIBINA reprezentovali: O. Žáček, V. Lašák, T. Kappelová, K. Paprskářová, F. Beneš, M. Bartoněk,
N. Hamalová, A. Hrabáček, R. Sládek, M. Kuruc (chyběli – M. Olečková, M. Valenta, K. Dubový).