12.06.2011 - Exkurze do IQ parku

Žáci 6. ročníku naší školy se zúčastnili exkurze do IQ parku v Liberci, kterou pro ně zorganizovala paní učitelka Hrubá spolu s paní učitelkou Vackovou. Žáci si tak mohli v praxi ověřit fyzikální zákony, vyzkoušet řešení různých hlavolamů a provádět zajímavé pokusy. Mohli také navštívit 4D kino či strašidelný labyrint, nejvíce se jim však líbil zrcadlový labyrint. Při cestě do Liberce se zastavili v Rychnově nad Kněžnou, kde navštívili Muzeum hraček a také rodný dům spisovatele Karla Poláčka se sousoším pěti hochů, známých z knihy Bylo nás pět. Na zpáteční cestě se ještě stihli pokochat pohledem na Trosky a vyslechli od paní učitelky Hrubé pověst o Panně a Babě. Žákům se výlet moc líbil a určitě by jej rádi absolvovali znovu.

Mgr. Jaroslav Vojáček, ředitel ZŠ