11.06.2018 - Republikového finále ve vybíjené

Letos se holkám ve vybíjené opravdu dařilo už od počátku, kdy rozmetaly s přehledem v okresním kole všechny soupeře a postoupily do krajského finále v Prostějově. Konalo se 22. 5. 2018 a za velké konkurence ostatních oddílů z Jeseníku, Kostelce, Prostějova a Přerova dívky opět zvítězily naprosto s přehledem ve všech zápasech a postoupily do republikového finále. Jejich hra byla opravdu perfektní a můj dojem jako kouče byl umocněn tím, že se trenéři ostatních oddílů chodili ptát, co to mám za hvězdný tým. Bylo to tak, hrály skvěle.

11. června konečně nastal ten očekávaný den, kdy jsem odjela s děvčaty reprezentovat nejen naši školu, obec, ale i celý Olomoucký kraj do kempu Pecka u Nové Paky, a utkat se tam s těmi nejlepšími. Republikového finále se zúčastnily oddíly z každého kraje, navíc z pořádající školy Nová Paka a ještě jedno družstvo ze Středočeského kraje, které bylo v krajském finále druhé. Celkem se tedy účastnilo 16 týmů. Byly jsme rozlosovány do čtyř skupin. Nám los určil skupinu A – kraj Karlovarský – školu z Chebu, Ústecký – školu z Teplic a Prahu. Po náročném souboji ve velkém vedru jsme podlehly Chebu. Pak následovala Praha a děvčata po velmi vyrovnaném zápasu těsně prohrála 10:11. To byla velká škoda, protože Praha byla favoritem turnaje, a kdybychom tento zápas vyhrály, posunuly bychom  se do elitní skupiny o přední místa. Další zápas jsme už s přehledem vyhrály nad Teplicemi, ale tento úspěch nám už nepomohl. S touto výhrou jsme se dostaly do boje o osmé až dvanácté místo. Po dvou prohrách s družstvem ze Svitav a z Orlové Lutyně, jsme vybojovaly krásnou hrou výhru nad děvčaty z Kostelce. Toto nám zajistilo výborné 11. místo v republice. Myslím, že děvčata si také užila chvíle volna. Kemp Pecka nám poskytl vyžití v krásném bazénu a na trampolínách, podívaly jsme se i na nedaleký hrad Pecka.

Chtěla bych poděkovat za skvělou hru, bojovnost a pevné nervy celému družstvu ve složení:

Monika Olečková 5. A, Nella Hamalová 5. A, Kristýna Hudcová 5. B, Jana Straková 5. B, Samanta Žáková 5. B, Kateřina Matějová 5. A, Sára Kristlíková 5. A, Natálie Réblová 5. A, Zuzana Karwaczyková 5. B, Nikola Jakubčíková 5. B, Michaela Pirklová 5. A, Marie Šrámková 5. B.

Velké poděkování si zaslouží i SRPDŠ a ZŠ Libina, které poskytly finanční prostředky na zaplacení mikrobusu.

Ještě jednou gratuluji a děkuji za krásný výkon.

Ing. Jana Vavrušová

2018 06 11 Vybijena Republika