23.05.2018 - Florbalový turnaj v Troubelicích

Byla to jedna z posledních akcí tohoto školního roku. V ní byla možnost napravit ne moc dobrý výsledek z turnaje v Libině z dubna.

Zúčastnilo se pět týmů, kromě domácích a nás ještě Dlouhá Loučka, Medlov a Gymnázium Uničov. Začátek nebyl ale vůbec dobrý, po katastrofálním výkonu v první polovině zápasu s Troubelicemi jsme prohrávali o tři branky a nakonec prohráli 1 : 3. Hned v dalším zápase jsme měli možnost napravit dojem, a to se nám povedlo, Dlouhá Loučka odešla poražena 4 : 2. Těžký zápas nás čekal vzápětí s favoritem turnaje Gymnáziem Uničov. Naši  hráči a hráčky se nezalekli a i když prohrávali o dva góly nakonec uhráli remízu 3 : 3. To nám pořád dávalo šanci na dobré umístění. Povinná výhra nad Medlovem 5 : 2 a další výsledky nakonec vytvořily konečné pořadí v turnaji. Mezi námi a Dl. Loučkou nakonec rozhodl vzájemný zápas.

Pořadí:

1. Gymnázium Uničov       8b.

2. ZŠ Libina                     7b.

3. ZŠ Dlouhá Loučka         7b.

4. ZŠ Troubelice                6b.

5. ZŠ Medlov                     0b.

Musím pochválit celý tým za velmi dobrý výkon, stačila jedna branka s Uničovem a ta by nás posunula na první místo, ale na kdyby se nehraje. Velkou pochvalu zaslouží obě naše dívky Zuzka i Míša hrály výborně. Zvláštní kapitolou bylo vystoupení Romana, až na malé výjimky bylo jeho chování na hřišti v normě a může ho těšit, že jej rozhodčí označili za nejlepšího hráče turnaje. Mimochodem: na zlomené hokejky jsme vyhráli tři nula.

Naše sestava:

Michaela Janošová – Patrik Janoš, Zuzana Kalusová, Roman Tichý, Vojtěch Jirgl, Matyáš Bartoněk, Ondřej Salač, Michal Grepl, Viktor Lašák, Filip Beneš, Tomáš Koňárek, Karel Tomášek

Ještě jednou děkuji za reprezentaci školy a blahopřeji ke druhému místu v turnaji!

Mgr. Václav Crhonek