22.06.2018 - Okresní kolo 2. a 3. ročníků

PYRRHOVO VÍTĚZSTVÍ VE SKUPIN

Bez nadsázky by se tak dal nazvat dlouho očekávaný okresní turnaj ve florbale 2. a 3. tříd ZŠ odehraný 22. června 2018 na 5. ZŠ Šumperk (Vrchlického). Systém turnaje byl dle možností tělocvičny 3+1 (3 hráči v poli a brankář) s hrací dobou 2 x 7 minut superhrubého času (nestopuje se ani při vstřelení gólu). Celkem se přihlásilo 6 týmů – domácí 5. ZŠ Šumperk, Sudkov, Hrabišín, Bludov, Leština a náš libinský mančaft.

Los nám přisoudil za soupeře ve skupině A domácí a plejery ze Sudkova. Skupinu B vytvořily mančafty Bludova, Hrabišína a Leštiny.

V úvodním klání jsme nastoupili proti ZŠ Sudkov. Po zásluze jsme dosáhli na vítězství 6:3, přestože jsme ještě v poločase prohrávali. ZŠ Libina – ZŠ Sudkov 6:3 (1:2). Matěj Pospíšil 5, Matyáš Beneš.
Domácí 5. ZŠ taktéž dominovala v souboji se Sudkovskými, proto o důležitém 1. místě v základní skupině mělo rozhodnout právě střetnutí s 5. ZŠ. Výsledkově to byl zápas jako na houpačce – nejdříve jsme vedli 1:0, následně prohrávali 1:2 a 2:3. Museli jsme více otevřít hru a pokusit se s výsledkem ještě něco udělat – vzhledem k vyššímu počtu vstřelených branek by nám stačila i remíza. Soupeř měl také nějaké šance, ale Eliška Wiesnerová v brance čarovala. Už už to vypadalo na prohru, ale Matěj Pospíšil si pár vteřin před koncem doslova „povodil“ 2 hráče soupeře a naservíroval geniální přihrávku před branku na Mariána Skálu, jenž trochu i se štěstím necelých 15 vteřin před koncem „zametl“ balónek do branky. Nejdůležitější gól ve florbalové kariéře střelce znamenající odpočinek pro čtvrfinále. Byla k vidění nevídaná radost! Kvůli podobným momentům člověk sportuje. Znamenalo to, že nemusíme hrát čtvrtfinále a postupujeme rovnou do semifinále. Nejhůře jsme v tento okamžik mohli odcestovat zpět do Libiny se 4. místem. ZŠ Libina – 5. ZŠ Šumperk 3:3 (1:1). Matěj Pospíšil 2, Marián Skála.

Druhou skupinu opanoval suverénně Bludov po drtivých výhrách 9:1 a 11:2.

V semifinále jsme se měli poměřit s Hrabišínem (ve čtvrtfinále vyřadil Sudkov). Celý první poločas jsme drželi jednoznačně pod kontrolou. Ve 2. poločase jsme trochu polevili, což soupeř potrestal snížením na 2:3. S blížícím se koncem utkání náš sok stále více otevíral hru, bohužel se nám ani z těch nejjasnějších brejkových příležitostí nepodařilo skórovat počtvrté. Zákonitě přišel trest – 30 vteřin před klaksonem nepokrytý hráč soupeře metr za půlicí čárou napřáhl a míč „zaplul“ přesně k tyčce. 3:3 a vše musely „rozseknout“ nájezdy. Zkusili jsme výměnu brankáře – místo drobné Elišky Wiesnerové nastoupil mezi 3 tyčky Lukáš Sedláček. Důvěru za náš tým dostali Luděk Bartoněk, Matěj Pospíšil a Matyáš Beneš. Luďa s přehledem pověsil balónek „pod víko“, soupeř se též nemýlil (1:1).
2. sérii započal Matěj a bohužel dělovkou trefil pouze brankáře do ramene. Hrabišínský střelec znovu bezchybný (1:2). Tíha okamžiku ležela na Matyášovi, jenž bohužel minul branku. Nastalo obrovské zklamání, jelikož vítěz měl jistotu finále a nejhůře 2. místa. Škoda, bylo to blízko… ZŠ Libina – ZŠ Hrabišín 3:4 pn. (3:1). Matěj Pospíšil, Matyáš Beneš, Marián Skála.

Bylo potřeba rychle zapomenout na promarněné semifinále a pokusit se zabojovat alespoň o
3. místo. Bludov v semifinále jednoznačně přehrál 5. ZŠ Šumperk poměrem 7:0. Znovu jsme tedy narazili na domácí.

Tentokrát bylo od počátku zápasu jasně vidět, že našim mladým hráčům dochází energie a soupeř za první poločas trefil vše, na co sáhl – 0:4. Druhou polovinu utkání i protivník protočil všechny hráče a nám se podařilo snížit na konečných 2:6. ZŠ Libina – 5. ZŠ Šumperk 2:6 (0:4). Marián Skála, Matyáš Beneš.

Všechny naše reprezentanty a reprezentantku musím pochválit za snahu, bojovnost a přístup, se kterými vstupovali do každého mače. Většina z nich by se turnaje měla zúčastnit i příští rok, jelikož jádro týmu tvořili žáci 2. tříd.

Sestava: Eliška Wiesnerová, Lukáš Sedláček, Luděk Bartoněk, Matěj Pospíšil, Matyáš Beneš, Marián Skála, Jiří Sládek, Marek Soldán.