07.12.2018 - Mikulášská laťka

V pátek 7.12.2018 ve 13 : 00 hodin se uskutečnil v MSC již třináctý ročník soutěže Mikulášské laťky ve skoku vysokém. Soutěž tradičně začala příchodem Mikuláše, dvou čertů a anděla. Po umístění laťky na stojany, následovalo několik cvičných skoků a pak se soutěž rozjela na plné obrátky.

Letos byly čtyři různé kategorie: II. kategorie (chlapci) 4.-5. třída, III. kategorie (dívky) 6.-7. třída, III. kategorie (chlapci) 6.-7. třída a IV. kategorie (chlapci) 8.-9. třída a to v celkovém počtu 28 výškařů a výškařek.

O správnou atmosféru v hale se starali žáci, kteří pouštěli hudbu a zapisovali výsledky a také fanoušci, zejména pak děti ze školní družiny, které se přišly na soutěž podívat. Mikulášskou laťku si nenechal ujít zakladatel této soutěže a současný starosta obce Libiny Mgr. Aleš Skála, který popřál všem soutěžícím hodně sportovních úspěchů.

Každý ze závodníků se snažil předvést svůj nejlepší výkon. V některých kategoriích to bylo velmi napínavé až do konce a rozhodovaly opravdu jenom centimetry. Největší drama nastalo v polední kategorii starších žáků. Vítězem se stal žák deváté třídy Roman Tichý s výkonem 165 cm. V samotném závěru se pokoušel překonat výšku 169 cm, což by byl nový rekord laťky. Přes bouřivé povzbuzování se mu to nepodařilo.

Závěrem chci poděkovat všem pedagogům a žákům za pomoc a ochotu při realizaci této pěkné předvánoční soutěže.

Výsledky:

II. Kategorie                 III. kat.dívky                   III. kat.hoši                     IV. kat.hoši

1. David Utěšený          1. Nela Hamalová         1. Ondřej Jirgl               1. Roman Tichý

2. Adrián Skála             2. Daniela Ponížilová    2. Jan Gonšenica          2. Tomáš Kleveta

3. David Pluskal            3. Kristýna Hudcová      3. Radek Sládek           3. Patrik Janoš

Ing. Roman Hanák

2018 12 07 Mikulaska latka 022018 12 07 Mikulaska latka 01