04.12.2018 - Hodnocení florbalu chlapců kategorie III a IV za školní rok 2018/2019

Starší hoši absolvovali okrskové kolo na domácí půdě v Libině. Soupeřem jim byli žáci z Údolí Desné, Hrabišína a Nového Malína. Vzhledem k tomu, že postupoval pouze jeden tým, zdálo se těžké uspět. První zápas to potvrdil, s favoritem z Údolí Desné naši kluci prohráli 1 : 4. Další zápas s N. Malínem byl poměrně vyrovnaný, rozhodovalo neproměňování šancí, což byla naše bolest ve všech zápasech, konečný výsledek byl 2 : 4. Teprve v posledním zápase s Hrabišínem se naši kluci probrali a vyhráli 6 : 3.

Nakonec jsme obsadili 3. místo, které znamenalo, že jsme nepostoupili dále, postupujícím se stala škola Údolí Desné.

Reprezentovali nás: Mirek Laštůvka – Tomáš Koňárek, Martin Hrabáček, Michal Hudec, Roman Tichý (náš nejlepší hráč, škoda jeho neproměněných šancí), Franta Bartoněk, Ondra Šenk, Vojta Sekanina, Pavel Holčák a Honza Körner.

Mladší hoši zahájili na okrskovém kole na ZŠ Údolí Desné, kde mělo původně startovat pět týmů, ale po omluvení dvou z nich se zúčastnil tým domácích, Libina a Nový Malín. Přesto postupovali první dva do okresního kola.

Vzhledem k této situaci byl domluven dvoukolový systém každý s každým. Naši kluci hráli s Údolím Desné 7 : 3 a 2   : 3, Nový Malín dvakrát porazili 4 : 2 a těsně 1 : 0. To znamenalo vítězství celkově a postup do okresního kola.

To se konalo 6. listopadu 2018 v Mohelnici. Jak se později ukázalo, vzhledem k vyrovnanosti týmů nebyl ani důležitý los do skupin. My jsme ve skupině nejprve prohráli těsně a smolně s favoritem I. ZŠ Šumperk 1 : 2 a pak porazili ZŠ Štíty 4 : 3. V posledním zápase šlo o postup do semifinále s Postřelmovem, nám stačila i remíza, ale nešťastný gól a hlavně neproměňování šancí znamenalo porážku 0 : 1 a konec nadějí. Celkově jsme obsadili 5. místo, které vzhledem k průběhu turnaje je málo a hlavním důvodem bylo neproměňování šancí.

Naše sestava: Karel Dubový – Patrik Janoš, Adam Hrabáček, Adam Procházka, Filip Beneš, Matyáš Valenta, Ondřej Žáček, Radek Sládek, Marek Kuruc, Petr Dvořák.

I tak jim musím poděkovat za reprezentaci školy a za bezproblémové chování během turnaje.

Mgr. Václav Crhonek