Výchovný koncert

29. září k nám do školy zavítal hudební pedagog, učitel, cestovatel, muzikant pan Karel Kocůrek. Přivezl si s sebou několik kufrů starobylých hudebních nástrojů. Velice zajímavě a poutavě vyprávěl žákům o historii jednotlivých instrumentů a na každý z nich zahrál, zazpíval.

A tak naši sedmáci, osmáci i deváťáci žasli nad zvukem píšťaly vyrobené z krůtí kosti, smáli se pisklavému tónu zkamzičího růžku, lekli se troubení z rohu kozy bezoárové, slyšeli zvuk nástrojů, které se kdysi vyráběli ve starověké Babylónii. A což teprve cink, šalmaj, slovanská žalajka, krumhorn? To jsou názvy, že? Ty  už můžeme slyšet jen v pohádkách nebo na hradech či zámcích.

Pokud si chcete starobylé nástroje a pana Kocůrka poslechnout i vy, najděte si na YouTube skupinu Musicus catus.

Určitě se vám bude líbit, stejně jako našim žákům.

Jana Vitešníková, učitelka

Kocůrek1