Ve školní družině to žije

Ve školní družině to žije

V těchto posledních dvou měsících školního roku jsme s dětmi hodně venku. Poznáváme přírodu, sportujeme nebo jen tak divočíme na zahradě. Postarali jsme se o raněného ptáčka, pozorujeme ruměnice pospolné, které jsme si i vyrobili z kamínků, poznáváme rostliny, nebo pomocí mobilní aplikace hádáme zvuky zvířat.

V květnu jsme oslavili Den matek – děti tvořily krásná přáníčka a maminky od některých prvňáčků a druháčků dostaly i vlastnoručně vyrobené nepečené cukroví.

Den dětí jsme strávili tak trochu naruby. Paní vychovatelky byly oblečené jako malé holky a děti přišly už ze školy převlečené za dědečky a babičky. Také jsme se podle toho náležitě chovali J Druhý den jsme jeli na výlet, tentokrát do Pradědovy galerie v Jiříkově. Tam se dětem moc líbilo, i když už to tam někteří znají. Přeci jen takto společně je větší legrace. Prohlédli jsme si všechny výtvory a potom jsme si společně zablbli na tamním dětském hřišti.

Prázdniny už jsou cítit ve vzduchu, ale ještě není všem akcím konec. V plánu máme podle počasí vodní hrátky, piknik se zdravým mlsáním, cestu za pokladem a opékání na Zelených chatkách.

A pak už hurá na prázdniny pořádně se odreagovat, ať se v září (někteří už v srpnu) opět sejdeme v dobré náladě vstříc novým dobrodružstvím.

Přejeme všem krásné léto, kolektiv vychovatelek ŠD.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)