Projektový den na Sluňákově v Horce na Moravě: Les okem vědce i umělce

Projektový den na Sluňákově v Horce na Moravě: Les okem vědce i umělce

Dne 27.4. se žáci 7. ročníků zúčastnili projektového dne mimo školu na Sluňákově s názvem: Les okem vědce i umělce.  Celodopolední program probíhal v krásném prostřední Litovelského Pomoraví.

Před touto akcí si žáci ve skupinkách museli připravit fotografii s vysněným domem a okolní zelení.  Při příjezdu každý žák obdržel pracovní list, kde plnil individuálně dané úkoly.

Žáci pracovali ve třech skupinách. Každý z nich měl možnost pracovat s termokamerou a měřit teplotu na určených místech, dále si vyzkoušet práci s vlhkoměrem a anemometrem, což je přístroj k měření rychlosti větru. V krásném prostředí lesa jsme si zahráli akční hru maják. Navštívili jsme také Rajskou zahradu, v které se snoubila klášterní bylinková zahrada s venkovským dvorkem.

Cílem celého projektového dne bylo mimo kolektivního výletu především pochopení estetického významu zeleně v okolí domu, zadržení vody v krajině a snížení teploty v souvislosti se zastíněním daného prostoru. Celou akci hodnotím jako povedenou a přírodopisně přínosnou.

Děkuji paní učitelce Urbáškové a paní asistence Štenclové za milý doprovod a dohled na této povedené akci.

Mgr. Jana Talandová, koordinátorka EVVO

54321
(0 votes. Average 0 of 5)