Ponožkový den

21. 3. jsme si v družině kreativním způsobem připomněli Světový den Downova syndromu, který je také známý jako Ponožkový den. Děti měly možnost projevit svůj talent tím, že si navrhly vlastní jedinečné ponožky. Tato aktivita nejenže podpořila jejich umělecké schopnosti, ale také posílila důležité poselství dne – oslavu rozmanitosti a jedinečnosti každého jedince.
Děti se díky čtenému příběhu o chlapečkovi s Downovým syndromem dozvěděly o hodnotách jako je empatie a porozumění. Během dne jsme na toto téma vedli otevřené diskuze, prohlíželi si fotky a hledali informace na internetu.
Tento den byl nejen zábavný, ale také poučný a my doufáme, že posílil povědomí a respekt vůči lidem s Downovým syndromem.