Podzim a Vánoce ve školní družině

Podzim a Vánoce ve školní družině

Podzim je období plné barevných změn v přírodě, které jsme s dětmi od začátku nového školního roku pozorovali při procházkách a následně ztvárňovali různými výtvarnými technikami. Již tradiční podzimní akcí byla bramboriáda, která se nakonec pro velký úspěch protáhla na celý týden pečení brambor venku na zahradě.  

Děti občas navštíví záhadný skřítek Vítek, který jim zanechá dopis i s úkoly. Aby byl spokojený, musíme mu zpívat, chystat ovocné talíře, postavit skřítčí domečky, kreslíme mu obrázky, uklízíme okolí nebo konáme dobré skutky.  

O zábavu se nám postaral i oblíbený kouzelník Reno, základy první pomoci jsme si mohli vyzkoušet na besedě se záchranáři a kreativní odpoledne si užíváme nejen v družině, ale i v místní knihovně.  

Před podzimními prázdninami jsme zažili tak trochu tajemný a strašidelný večer na zahradě. Zatímco dospělí se zahřívali u ohně a horkého čaje, děti musely po skupinkách zvládnout projít strašidelnou stezku a splnit pár nelehkých úkolů, jako házet opravdovými kostmi, lovit pavouky ve slizu plném žížal nebo ochutnat tajné „laskominy“.  

Poslední velkou akcí pro nás bylo vystoupení na rozsvěcování vánočního stromu na náměstí, v domově důchodců a v klubu důchodců. Nyní už prosíme skřítka Vítka, aby nám vykouzlil sněhovou nadílku, ať si můžeme vánoční atmosféru užívat se vším všudy.  

Přejeme Vám krásné a radostné Vánoce a pevné zdraví v novém roce!  

Kolektiv vychovatelek 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)