Návštěva střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Šumperku.

Návštěva střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Šumperku.

V pondělí 22.4. 2024 jsme s vybranými žáky 7. a 8. ročníků navštívili střední zdravotnickou školu v Šumperku. Po uvítání paní ředitelkou a paní výchovnou poradkyní jsme si postupně prošli všechny prostory (učebny, tělocvičnu, jídelnu, čajovnu, posilovnu, šatny, studovnu).

V druhé části programu jsme se rozdělili na dvě menší skupinky a navštívili jsme laboratoře, kde žáci zdravotnické školy nacvičují praktické dovednosti. Žáci sedmého ročníku se seznámili s manipulací se zdravotnickou postelí, jak polohovat nepohyblivého pacienta, jak správně manipulovat s novorozencem (správné držení, přebalování, poslech srdíčka), měření krevního tlaku a tepové frekvence. Žáci osmého ročníku si zkoušeli cvičně brát krev na umělé ruce, nasazovat kyslíkovou masku a rukavice, prozkoumali veškeré chirurgické nástroje a obvazový materiál.

Cílem celé akce bylo namotivovat žáky k budoucímu studiu na střední zdravotnické škole v Šumperku a také aby začali přemýšlet o svých budoucích středních školách, na které se budou už příští nebo přespříští rok hlásit.

Mgr. Alžběta Hloušková

54321
(0 votes. Average 0 of 5)