Návštěva Legiovlaku v Šumperku

Návštěva Legiovlaku v Šumperku

V pátek 5. května se žáci osmých tříd vydali do Šumperka, kde měli možnost se zúčastnit komentované prohlídky Legiovlaku. Jedná se o projekt České obce Legionářské, které se podařilo vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918 – 1920. kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace československých legií. Vlak křižuje od května 2015 celou Českou republiku a právě tento týden měl zastávku v Šumperku.

Žáci si tak mohli prohlédnout jednotlivé vozy s odborným komentářem průvodce, který celou atmosféru podtrhl svým dobovým oblečením.  V promítacím voze viděli krátký dokument o putování československých legií Transsibiřskou magistrálou. Dále navštívili těplušku, velitelský, štábní, zdravotní, kovářský, poštovní či krejčovský vůz.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)