Hledáme nejlepšího mladého chemika – ročník 2021/2022

Hledáme nejlepšího mladého chemika – ročník 2021/2022

Již loni jsme se přesvědčili, že se naši žáci v chemických kláních neztratí. A protože i letos začal další ročník soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika, vrhli jsme se všichni do bojů. Školní kolo bylo koncipováno jako opakování učiva. Toho jsme využili a v rámci výuky se jej zúčastnili všichni.

Nejlepší tři jsme nominovali do dalších bojů. I přes distanční výuku v loňském roce a jejich pochybnostech o podaných výkonech si vedli v 2. kole soutěže víc než velmi dobře.

Dosud nejúspěšnějším soutěžícím v historii této soutěže na naší ZŠ se stal Marek Kuruc s celkovým počtem 87 ze 100 bodů. Tímto výkonem se umístil na výborném 6. místě v krajském kole. Stejně dobře si vedl i Filip Pospíšil, který získal 85 bodů ze 100 a dýchá Markovi na záda se svým 7. místem v krajském kole.

Oba postupují do finále, kde se poperou o možnost reprezentovat nás v Pardubicích na celorepublikovém kole soutěže. A protože je od vedoucí pozice dělí 5 a 7 bodů, bude to napínavý souboj.

Jediná zástupkyně dívek, Natálie Réblová, se sice do dalšího kola neprobojovala, ale i ona výborně reprezentovala naši školu.

Děkujeme všem účastníkům za vzornou reprezentaci a držíme palce do dalších bojů.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)