5.3.2020 - Zima v družině

Zima ve školní družině

Advent byl v naší družině voňavý, tvořivý a hlavně veselý. Měli jsme spoustu práce s vánoční výzdobou, chystáním vystoupení na rozsvěcování vánočního stromu a pečením perníčků. Za odměnu děti dostaly od Ježíška nové hry a hračky a my z II. oddělení jsme si před prázdninami vyzkoušeli spaní v družině. Zahráli jsme hry, upekli si buchtu k snídani, absolvovali krátkou stezku odvahy, splnili spoustu úkolů, zatancovali a zazpívali si, nacpali se pizzou a nakonec kolem půlnoci usnuli u vánoční pohádky. Myslím, že se náš vánoční večírek povedl a užili si ho jak nocležníci, tak i paní vychovatelka Čechová s pomocnicí paní Kappelovou, které ještě jednou děkuji za pomoc J

Také v novém roce neleníme a kromě různých her stále něco tvoříme, abychom to v družině měli hezké. Trošku jsme protáhli mozkové závity v „Týdnu bystrých hlaviček“ a vyrobili jsme krmítka pro ptáčky, které můžeme pozorovat z oken. Před vysvědčením jsme si zasoutěžili při již tradiční akci „Družina plná zábavy“.

Po jarních prázdninách jsme se věnovali sv. Valentýnu a hlavně masopustu. Na Tučný čtvrtek jsme si povídali o zabíjačce a vytvořili skupinovou koláž s masopustními koláčky, jitrnicemi, klobáskami atd. V pátek se děti převlékly do masek a tančily a soutěžily při masopustní veselici.

Nyní pozorujeme „Jak se budí semínko“, pěstujeme zdravou řeřichu, kterou pak posypeme jednohubky. Věnujeme se výtvarné soutěži „Jaro“ a nejvíce se těšíme, až nás navštíví kouzelník, který nás v loňském roce doslova okouzlil svým vystoupením. Koncem března se rozloučíme se zimou a vyneseme Morenu, kterou pošleme po potoce pryč a přivítáme tak jaro.

Kolektiv vychovatelek

zima 2